Hatodik a férfi kardválogatott

2014.06.14. 17:40

A hatodik helyen végzett a magyar férfi kardcsapat a strasbourgi vívó Európa-bajnokságon. A Szilágyi Áron, Gémesi Csanád, Szatmári András, Decsi Tamás összetételű válogatott a spanyolok magabiztos legyőzésével került a legjobb nyolc közé, ahol kiélezett csatában kikapott a németektől.

A folytatásban - az 5-8. helyért - előbb nyert a franciák ellen, majd vereséget szenvedett a románoktól.

A franciák elleni mérkőzés nem kezdődött jól, Szatmári és Decsi is kikapott, 4-10-es állásról azonban a harmadikként pástra lépő Szilágyi a Lambert elleni 11-2-es győzelmével 15-12-re módosította az eredményt. A későbbiekben Decsi kétszer győzött, Szatmári pedig egy döntetlen mellett egyszer nyert asszót, így belefért az is, hogy Szilágyi a második és harmadik párharcában alulmaradt.

A románokkal szemben két győztes asszó után következett egy komolyabb vereség. Az ellenfél az első kör végére kéttusos vezetésre tett szert, innentől pedig már kézben tartotta a mérkőzést. A négy döntetlen, s közte a két magyar vereség azt eredményezte, hogy a románok összességében héttalálatnyival bizonyultak jobbnak.