Sidi hatodik lett a sportlövő-vb-n

2014.09.19. 15:39

Sidi Péter a hatodik helyen végzett a férfi nagyöbű szabadpuska 3x40 lövéses számában a granadai sportlövő-világbajnokság pénteki zárónapján. A nemzetközi szövetség honlapja szerint a 300 méteres, nem olimpiai versenyszámban a komáromi lövő 1169 kört ért el 120 lövésből, s a bronzérmes norvég Odd Arne Breknétől öt körrel maradt el. A vb-t a szintén norvég Ole Kristian Bryhn nyerte meg 1175 körrel.

A magyar csapat a felnőtteknél öt bronzéremmel és egy olimpiai kvótával zárta a világbajnokságot: a riói indulási jogot Tobai-Sike Renáta szerezte meg a sportpisztoly számban nyert bronzérmével. Tobai-Sikének Csonka Zsófiával és Nemes Adriennel közösen még egy harmadik helyet sikerült szereznie a légpisztolyosok csapatversenyében. Még a férfi futócéllövők szállították az érmeket: Sike József 50 méter 40 vegyesen, míg a Sike, Boros László, Tasi Tamás összeállítású csapat 10 méteren 40 vegyesben és 30+30 lövésben is a dobogó alsó fokára állhatott fel.

A junioroknál a szintén futócéllövő Major Veronika mindkét számát, a 40 vegyest és a 20+20 lövést is megnyerte a vb-n.