Egyesfogathajtó-vb: holland egyéni, német csapatgyőzelem

2014.09.28. 18:12

Egyéniben a holland Wilbrord van den Broek, csapatban pedig a német csapat nyerte meg az Izsákon vasárnap befejeződött egyesfogathajtó-világbajnokságot.

Az akadályhajtásban a végsőkig nyílt versenyt láthatott a népes számú közönség, miután a maratonhajtás után egy verőhibán belül volt az első négy helyezett. Az utolsó előtti induló, Van den Broek - a díjhajtás győztese - hibátlan pályát produkált, majd az utolsóként induló francia Renaud Vincken egy verőhibával és alapidő-túllépéssel teljesítette a pályát, így összetettben az élről lecsúszott a negyedik helyre. A második és harmadik pozíció egy-egy német versenyzőé lett.

Csapatban a maratonhajtás után is vezető német csapaté lett az aranyérem, míg a második és harmadik helyen a franciák, illetve a svájciak zártak.

Magyar részről egyéniben a 16. helyen végző Nyúl Katalin volt a legjobb, a Hódi Károly, Jámbor Vilmos, Lantos Gábor összeállítású csapat pedig 14.-ként zárt.