Minden létező érmet kiosztottak Szocsiban, összesen 98 számban avattak bajnokot. A záróünnepség után nem maradt más, mint a búcsú. Azért a következő napokban még kövessenek minket, ha Szocsiból még mindig nem elég.
Lehetetlen lesz megverni a brit lányt, három századra maradt csak el saját pályacsúcsától. Mögötte az amerikai Pikus-Pace, majd az orosz Nikitina a dobogón két futam után. Holnap délután folytatják az utolsó kettővel, de Nikitinának vigyáznia kell, mert Uhlaender csak 14 századra van mögötte.
Yarnold egyébként folytatja a britek tradícióját, eddig minden olimpián volt érmesük a hölgyeknél: Salk Lake Cityben Alex Coomber (bronz), Torinóban Shelley Rudman (ezüst), Vancouverben pedig Amy Williams (arany). Most pedig útban egy újabb első hely nekik.
Pontosan annyi az ideje, mint az előbb, amikor rajtrekordot döntött. A végén viszont ront, és ez a második helyébe került, csak Pikus-Pace mögé jön be. Ha Yarnold nem hibázik, csak harmadik lesz az orosz.
A fékező emelkedő legvégéig, a gumiszőnyegig elment, kihajtotta magát, századra pontosan annyit ment, mint Potylicina. Ez azonban nem elég a vezetéshez, Pikus-Pace nagyon felgyorsult a végére, hiába volt hátrányban a rajt után, a végére újra előzött.
Főleg Potylicináé, aki előz egyet, Orlova csak mögé ér be. Ők ketten most az élen, de már nem sokáig.
van három orosz, két amerikai és egy brit, alighanem közülük kerül majd ki a győztes holnap délután.
2-0-ra verik Japánt, Manuela Wander és Franziska Busch ütötték a gólokat.
A német már legalább két helyet előre lépett a második futamával. Most jön a vancouveri bronzérmes Huber, aki kis meglepetésre csak nyolcadik egyelőre.
A második harmad második percében az ötödik góljuk is megvan, a veterán Jussi Jokinen szerezte.
a második kört sem bírta ki hiba nélkül, olyannyira, hogy 15. helyét sem tudja megtartani a jelek szerint. A kanadai egyébként már 20 éve szkeletonozik, hatalmas tapasztalata van, de a szocsi pálya kifog rajta a jelek szerint.
A legjobb 12 közé ők jutottak: Joss Christensen (amerika), Andreas Haatveit (norvég), James Woods (brit), Nicholas Goepper (amerikai), Gus Kenworthy (amerikai), Alex Beaulieu-Marchand (kanadai), Russell Henshaw (ausztrál), Oystein Braaten (norvég), Aleksander Aurdal (norvég), Josiah Wells (új-zélandi), Henrik Harlaut (svéd) és Bobby Brown (amerikai).
Hiába volt az előny kétszer is Ausztriánál, a finnek lélektanilag nagyon fontos pillanatban, a harmad utolsó percében szereztek gólt, nem is egyet hanem kettőt. Nyolc másodperc alatt. Előbb 19:25-nél Olli Maatta talált be, majd Jarkko Immonen szerezte a finnek negyedik gólját. Az első játékrész után Finnország-Ausztria 4-2.
A női selejtezők ötödik körében Nagy-Britannia 8-7-re verte Kínát, Kanada negyedik meccsét is megnyerve 8-5-re Dániát, a svédek 9-8-ra Svájcot.
Az állás: 1. Kanada 4 győzelem/0 vereség, 2. Svájc és Svédország 3/1, 4. Japán 2/1, 5. Kína, Oroszország és Nagy-Britannia 2/2, 8. Koreai Köztársaság 1/2, 9. Dánia és Egyesült Államok 0/4
A tíz csapatból az első négy jut az elődöntőbe.
Sami Lepisto egyenlített a 12. percben, Finnország–Ausztria 2-2.
Megint Ausztria vezet, Thomas Hundertpfund lőtte az újabb vezető gólt.
Joss Christensen, Andreas Hartveit, James Woods, Nicholas Göpper, Gus Kenworthy és Alex Beaulieu-Marchand már tovább ment, Christensen még nem futott a második körben.
A hatodik percben Mikael Grnalund góljával Finnország-Ausztria 1-1 a férfi hokitorna B csoportjában.
A férfiaknál, a B csoportban az osztrákok máris vezetnek a finnekkel szemben. A New York Islanders-hokis, Michael Grabner a 36. másodpercben szerzett vezetést. A nőknél a B csoport utolsó körét rendezik, ebben Japán–Németország 0-0.
csak a hetedik. Még négyen jönnek, valószínűleg egyikük sem szól majd bele az első helyekbe. Jelenleg a brit Yarnold vezet, mögötte Nikitina, majd Pikus-Pace a dobogósok. Folytatás 9.40-től a második körrel.
Kicsúszott a pályáról, csak 40,00 pontot kapott, az első futamban szerzett 87,20-as eredménye marad érvényben és ezzel a harmadik.
Az amerikaié volt a pályacsúcs a mostani futam kezdetéig, de négy tizedes hátránnyal ér csak be a vöröshajú versenyző. Nagyon felemás szezonja van, valószínűleg agyrázkódást is szenvedett az idény közben egy bukásnál, így nem annyira rossz a negyedik helye, de még javíthat majd.
A harmadik olimpiáján szereplő Knoch Viktor bátyja, Balázs, a magyar rövidpályás gyorskorcsolyázó csapat technikai munkatársa elmondta, a profi sportolóknak lábra öntött cipő készül. Egy speciális anyaggal leveszik a láb formáját, majd ebből készül el a személyre szabott korcsolyacipő.
Darázs Rózsa korcsolyája több mint 1500 kanadai dollárba (308 500 forint) került. Ehhez jön még a több száz dolláros korcsolyaél, amelyből idényenként legalább hármat elhasznál. "Régen sokkal többet bírtak, az első korcsolyacipőmet három évig használtam, a mostani pedig már az első idény után kezd szétmenni. Balázs toldozgatja-foltozgatja szivacsokkal, hogy kibírja ezt az évet" Egy speciális kővel, lapra kell élezni a gyorskorcsolyát. Ez azt jelenti, hogy a korcsolyaél nem olyan, mint az amatőr korcsolyázóknál, hanem középen teljesen egyenes.
Hat aranyat osztanak ki.
curling:
férfi selejtező: Svájc-Oroszország, Kanada-Dánia, Norvégia-Svédország, Nagy-Britannia - Egyesült Államok 11.00
női selejtező: Svédország-Dánia, Oroszország-Koreai Köztársaság, Svájc-Kanada, Japán-Egyesült Államok 16.00
gyorskorcsolya (1):
NŐI 1000 M 15.00
jégkorong:
B csoport (nők), 3. forduló: Japán-Németország 9.00, Svédország-Oroszország 18.00
A csoport (férfiak), 1. forduló: Oroszország-Szlovénia 13.30, Szlovákia-Egyesült Államok 13.30
B csoport (férfiak), 1. forduló: Finnország-Ausztria 9.00, Kanada-Norvégia 18.00
műkorcsolya:
férfi rövidprogram 16.00
rövidpályás gyorskorcsolya (1):
női 500 m negyeddöntő 11.00
férfi 1000 m (Béres Bence, Knoch Viktor, Liu Shaolin Sándor) selejtező 11.27
női 500 m elődöntő 12.14
férfi 5000 m váltó elődöntő 12.35
NŐI 500 M DÖNTŐ 13.07
síakrobatika (1):
FÉRFI SLOPESTYLE selejtező 7.15, DÖNTŐ 10.30
sífutás (1):
NŐI KLASSZIKUS STÍLUSÚ 10 KM 11.00
sílövészet (1):
FÉRFI 20 KM (Gombos Károly) 15.00
szánkó (1):
VEGYESVÁLTÓ 17.15
szkeleton:
női 1. futam 8.30
női 2. futam 9.40
Szánkóban nem gyakoroltak ilyen jól, szkeletonban viszont rendesen odatették magukat, egyelőre nagyon jól állnak, a hatodik helyen álló Potylicina is csak 57 századra az aranytól.
A norvég 88,00-val így is maradt a második helyen.
Jelena Nikitina startrekorddal kezdett, de végül csak a második lett, 5 százados hátránnyal. Nála kijött, hogy hazai pályán van, tökélétesen ismerte a pályát, nem hibázott. A 21 éves orosznak egy Eb-győzelme van csak eddig, most betörhet az elitbe.
Még neki is 54 százados hátránya van. Egyedül szánkóban mérnek egyébként ezredre pontosan, azóta, hogy Szapporóban a német és az olasz páros azonos idővel lett olimpiai bajnok.
A birodalmi lépegetők már Szocsiban vannak, jaj, és kilőttek két mogulost.
A videót a dán Natholdet műsornak készítették, az egyik szenvedő fél az orosz Szergej Volkov.
Az olimpiáról sérülése miatt lemaradó német biatlonosról, Miriam Gössnerről a napokban derült ki, hogy a Playboyban vállalt aktfotózást. A lap a jövő héten jelenik meg, de a rajongók már hozzájutottak néhány képhez.
Miriam #Gössner #biathlon #playboy @Playboy @playboy_d pic.twitter.com/ScNDEwzcyL
— Miriam Gössner Fan (@MiriGossnerFan) 2014. február 12.
még jó a harmadik helyre egyelőre. Ennyire jó Yarnold ideje.
Ez inkább az angolszászokról szól a hölgyeknél, így szinte biztos, hogy brit vagy amerikai olimpiai bajnokunk lesz. Miután Shelley Rudman rontott, valószínűleg Yarnold és Pikus-Pace között dőlhet majd el a verseny, hiszen Rudman és Flock is egy másodpercen kívül már. Akik még beleszólhatnak a végeredménybe, az az amerikai Uhlaender, illetve a kanadai Reid lehetnek.