Íme Orbán új példaképe, az ultrafutó-királynő

2015.02.27. 16:51

Orbán Viktor évértékelőjében ezúttal elszakadt kedvenc sportágától, a futballtól, és példaképnek egy, az Indexen is méltatott futónőt, a háromszoros Spartathlon-győztes Lubics Szilviát említette.

A nagykanizsai fogorvos Lubics 2014-ben nyerte meg harmadjára a nők között a kultikus ultramaratont, az Athéntől Spártáig tartó 245,3 kilométeres távot. Szeptember óta már a pályacsúcs is az övé 26 óra 53 perc 40 másodperccel. Idejével a férfiak között is a legjobbak között van, legutóbb csak nyolc férfi előzte meg.

A háromgyerekes futónő korábban 2011-ben és 2013-ban is győzött a Spartathlonon.

Lubics sokáig nem is sportolt, második gyermeke születése után kezdett maratonokon indulni. Azóta szabadidejében fut, nem is kis távokat. Volt már országos bajnok, 50 és 100 km-en, 6, 12 és 24 órás versenyen is, de már többször nyert a 212 kilométeres Ultrabalatonon is.

A felkészülési időszakaban heti 140-240 kilométert fut, úgy véli, akaratereje mellett jó anyagcseréje, táplálkozása is hozzájárulnak ultrás sikereihez. Évente három nagy (24 órás vagy 200 km feletti) versenyt vállal, úgy tartja, így még elkerülhető a kiégés vagy a túlterheléses sérülés.

Lubics a hazai ultrafutó-közösség elismert és kedvelt alakja, másokat is futásra inspirál, előadásokat tart, rengeteg biztató üzenet kap.