Lacrosse-csapat így még nem szívatott senkit

2015.03.03. 21:36

Az amerikai egyetemi bajnokságban (NCAA) harmadik helyen kiemelt Syracuse Orange lacrosse-csapata nagyon simán verte az ötödik Virginia Cavalierst vasárnap, a vége 15-9 lett, de a végeredménynél is zavarba ejtőbb az a gól, amivel az első félidő végén 8-1-nél hihetetlen módon megszívatták a Virginiát.

Miután sikeresen blokkolták a vendégek egyik lövését, Brandon Mullins szerezte meg a labdát, és eljátszotta, hogy azt átadta a kapus Bobby Wardwellnek, aki olyan meggyőzően lengette a stickjét a következő másodpercekben, hogy még az operatőr is elhitte, nála van a labda. Pedig az már rég útban volt a Cavaliers kapuja felé, amibe végül Kevin Rice talált be közelről.

Ilyen trükkös lacrosse-játék még nem volt

A trükk lényege annyi, hogy a hevesen lengetett stick hálója messziről pont úgy néz ki, mintha benne lenne a labda. Ez, na meg a nagyon precízen eljátszott kamu-átadás elég volt ahhoz, hogy mindenkit átverjenek, aki a meccset nézte.