Every megvédte címét az orlandói US PGA Touron

2015.03.23. 13:56

A címvédő amerikai Matt Every nyerte a profi golfozók legrangosabb sorozatának számító US PGA Tour legutóbbi, 6,3 millió dollár összdíjazású orlandói versenyét, az Arnold Palmer meghívásos viadalt. A 31 éves játékos az utolsó nap előtt még három ütés hátrányban volt a svéd Henrik Stensonnal szemben, ám vasárnap egészen kiválóan golfozott, s végül az utolsó, 18. lyukon egy távoli rágurítással szerezte meg a győzelmet, írta az MTI.

Every másodszor győzött pályafutása során US PGA Tour-viadalon, s ahogy tavaly, úgy ezúttal is 1,113 millió dollárt nyert első helyével. A tornán a világranglista-vezető északír Rory McIlroy a 11. lett, míg a sportág jelenlegi legismertebb alakja, Tiger Woods nem indult.

1. Matt Every (amerikai) 269 ütés (68, 66, 69, 66)

2. Henrik Stenson (svéd) 270 (68, 66, 66, 70)