Megvan a harmadik olimpiai kvóta

2015.04.10. 09:21

A világ- és Európa-bajnok sportlövő, Sidi Péter indulási jogot szerzett a jövő évi riói olimpiára, miután a dél-koreai Csangvonban rendezett Világkupán pénteken megnyerte a férfi légpuska számot.

Ezzel megvan a harmadik magyar ötkarikás kvóta Rióra. Sidi 2000 óta valamennyi olimpián szerepelt, tehát az ötödik olimpiájára készül. Legutóbb, Londonban pontszerző, hatodik lett, igaz nem légpuskában hanem összetettben.

Korábban az ugyancsak sportlövő Tobai-Sike Renáta a szeptemberi granadai világbajnokságon a sportpisztolyosok versenyében elért harmadik helyével harcolta ki a részvétel jogát, míg Berecz Zsombor azzal, hogy a vitorlázók szeptemberi santanderi vb-jén Finndingiben - amelyben 12 kvótát osztottak - az országok sorrendjében a 11. helyen végzett.

Sidi a fináléban 208,2 körrel nyerte meg a légpuskások számot.

A magyar versenyző az ötödik helyen került a nyolcas döntőbe, 627.6 körrel, de mivel a fináléban minden elölről kezdődik, az alapversenyben elért helyezési számnak nagy jelentősége nem volt.

A másik magyar, Péni István kilencedik lett, 625,7 körrel, számára 3 tizeden múlt a döntőbe kerülés.