Bécs Maraton: rengeteg magyar szurkolt az élbolyban végző magyar futóknak

2015.04.13. 12:48

A hétvégén rendezték a Bécs és Rotterdam maratont, valamint a futók 24 órás világbajnokságát is, mindenhol voltak magyar indulók is.

Bécsben az etióp Lemma Sisay nyert 2:07-es idővel a kenyai Koech Duncan, és a másik etióp, Kipkemboi Hosea előtt. A magyarok közül a 32 éves, olimpikon Kovács Tamás az előkelő 14. helyen ért célba, ezzel ő volt a 5. európai a mezőnyben 2:29-es idővel; a csak 22 éves Csontos Imre a 28. helyen (16. európaiként) érkezett, 2:38-cal. Mindkét magyar a 7. helyet szerezte meg korosztályában.

„A verseny rajtja után 3-4 órával közlik az első 30 eredményét, akiket az élmezőnynek tekintenek, ebben csak a fiúknál két magyar volt: óriási szó ez. Sőt a lányoknál 3-an is voltak! – értékelt Csontos. – 30 km-ig minden rendben volt, a félmaratoni részidőmet tekintve 2:30-on belül futhattam volna, de aztán 30-tól jött a meleg, és fejre álltam. Nagyon sok magyar induló volt, ami még megdöbbentőbb, hogy ennél is több magyar szurkoló! Óriási hangulat, hatalmas buzdítás jött tőlük, olyan erővel szurkoltak, hogy 20 km előtt egy picivel majdnem elsírtam magam, egy-két könnycsepp kicsordult, úgy meghatódtam. Eszméletlen volt, köszönöm!"

A nők között a svájci Neuenschwander Maj (2:30 perc)  nyert, a legjobb magyar Garami Katalin(3:10 perc) lett a 21. helyen, őt a 23. helyen követte Kovács Réka (3:13 perc), 30.-ként pedig Vincze Orsolya (3:17 perc) érkezett.

A körülmények nem voltak ideálisak a jó futáshoz, meleg, száraz, szeles idő volt, mindent elmond a verseny nehézségéről, hogy csak a győztes etióp tudott 2:10-en belül futni.

A bécsi maratonnal párhuzamosan rendezték meg a Rotterdam Maratont is, melyen a klasszis, tapasztalt magyar futónő, Papp Krisztina is indult. Élete első maratoniján 2:37 perces idővel a 8. helyen ért célba, a győztes japán Asami Kato 2:26:30-at futott. A férfiak közt 2:07 percen belül futva az etióp Abera Kuma nyert.

A 24 órás világbajnokságot Torinóban rendezték. A versenyen 42 ország képviselte magát, összesen 334 versenyzővel. A 24 órás futás célja, hogy egy nap alatt minél többet tegyenek meg a versenyzők. A pálya mindössze 2 km-es volt, itt kellett kőrözniük, ami fejben megviseli a futókat. A világbajnok a férfiaknál a német Florian Reus lett 263,889 kilométerrel, a nőknél a magyar, de amerikai színekben versenyző Nagy Katalin futotta a legtöbbet, 244,495 kilométert.