Magyar győzelmek az uszonyosúszó-vk-n

2015.04.27. 14:22

Senánszky Petra három számban nyert a Lipcsében rendezett uszonyosúszó világkupa-viadalon, melyen összesen hét érmet nyertek a magyar versenyzők. A magyar szövetség hétfői tájékoztatása szerint Senánszky 50, 100 és 200 méteres uszonyos gyorsúszásban is legyőzhetetlennek bizonyult, írta az MTI.

A világ- és Európa-bajnok debreceni versenyző mellett remekül teljesített a tavaly még junior korú Kardos Laura. A gyöngyösi sportoló a 400 méteres uszonyosúszásban ezüst-, 200-on pedig bronzérmesként zárt. Hasonlóan szerepelt a juniorok mezőnyében Varnyu Eszter, aki uszonyos gyorsúszásban 200-on a második, míg 100-on a harmadik helyen ért célba.

Veress András, a Magyar Búvár Szakszövetség uszonyosúszó szakbizottságának elnöke szerint Senánszky teljesítménye több mint biztató a felnőtt vb előtt, amelynek a kínai Jentaj ad otthont július 15. és 23. között.