Magyar-románt az utolsó pillanatban euforikus nyerni

2015.09.22. 22:32

Utolsó másodpercben szerzett fejesgóllal verte meg Magyarország futsalválogatottja Romániát, és ezzel kijutott az Európa-bajnokságra.

Az Eb-selejtező első mérkőzésén 2-2-re végeztek a csapatok, itthon, Debrecenben vívhatta ki a továbbjutást a magyar válogatott.

Jól is indult a mérkőzés, a negyedik percben Harnisch szerzett vezetést, de még az első félidőben egyenlítettek a románok Matei lapos lövésével.

A második félidőben is betalált büntetőből, 2-1-re mentek a románok a 30. percig, amikor Hosszú Ádám egyenlített. Mivel a rendes játékidőben ez a meccs is 2-2 lett, kétszer öt perc hosszabbítás jött.

A 42. percben Románia vezetett, újra Matei volt eredményes. Öt perccel később Dróth Zoltán egyenlített egy lapos lövésből, majd a győzelmet is ő szerezte meg az utolsó pillanatban. Öreglaki emelte félpályáról kapu elé a labdát, majd Dróth az utolsó másodpercben a kapuba fejelt. Az utolsó magyar támadásra 3 másodperc volt, de elég lett.

Itt egy nézőtéri videó, 1:44-nél van a gól előtti akció. A videót a LokiBlogon találtuk.