Menyhért, Mirjam
17 °C
28 °C
Index - In English In English Eng

Hatodik olimpiájára megy a magyar szörfös

2015.10.24. 16:30

Gádorfalvi Áron olimpiai kvótát szerzett az ománi szörf-világbajnokságon.

A 37 éves magyar szörfös a verseny honlapja szerint 22. lett a szombati záróviadalon, ezzel vált hivatalosan is véglegessé, hogy ott lehet a jövő nyáron Rio de Janeiróban.

Gádorfalvi a kvótát eddig még nem szerzett hat ország képviselőit tekintve teljesítményével harmadikként érdemelte ki a jogot az ötkarikás játékokon való részvételre.

Gádorfalvi immár a hatodik olimpiájára készülhet. (MTI)

Magyar kvótások (57 fő):
   
    ATLÉTIKA (13)
Baji Balázs (110 m gát)
Csere Gáspár (maraton)
Hellebrandt Máté (20 km-es gyaloglás)
Kővágó Zoltán (diszkoszvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás)
Márton Anita (súlylökés)
Papp Krisztina (maratoni futás)
Pars Krisztián (kalapácsvetés)
Srp Miklós (50 km-es gyaloglás)
Staicu Simona (maraton)
Szabó Barbara (magasugrás)
Zsivóczky-Farkas Györgyi (hétpróba)

    BIRKÓZÁS (1)
Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg)

    KAJAK-KENU (15)
15 kvótás (6 férfi kajakos, 5 női kajakos, 4 férfi kenus)

    ÖTTUSA (2)
Kasza Róbert
Kovács Sarolta

    SPORTLÖVÉSZET (5)
Csonka Zsófia (pisztoly)
Péni István (puska)
Sidi Péter (puska)
Szabián Norbert (puska)
Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

    ÚSZÁS (18)
Risztov Éva (nyíltvízi 10 km)
    A szint (olimpiai kvalifikációs idő):
Balog Gábor (100 m hát), Bernek Péter (200 m gyors, 400 m gyors), Biczó Bence (200 m pillangó), Cseh László (100 m pillangó, 200 m pillangó), Grátz Benjamin (400 m vegyes), Gyurta Dániel (100 m mell, 200 m mell), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Takács Krisztián (50 m gyors), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), György Réka (400 m vegyes), Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 100 m hát, 200 m hát, 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes), Jakabos Zsuzsanna (400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó), Kapás Boglárka (400 m gyors, 800 m gyors, 200 m pillangó), Sebestyén Dalma (200 m vegyes), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Verrasztó Evelyn (200 m vegyes, 400 m vegyes)
   
    VITORLÁZÁS (3)
    Berecz Zsombor (Finndingi)
    Tomai Balázs (Laser Standard)
    Gádorfalvi Áron (szörf)