1 °C
15 °C

Gyurta 3. idővel döntős, Szilágyi hetedik

2015.08.06. 17:46

A kazanyi vizes világbajnokság csütörtöki versenynapján Gyurta Dániel a 200 méteres mellúszás elődöntőjében volt érdekelt, és a második futamban a harmadik helyet érte el, ami összességében is a harmadik időnek felelt meg.

A japán Jasuhiro Koseki 2:08,03-at úszott, Gyurta fél másodperccel volt mögötte, közéjük a német Marco Koch ékelődött be.

A pénteki döntőben ők lesznek az olimpiai és világbajnoki címvédő magyar ellenfelei.

A futam után így értékelt: "láttam a japánt az egyes pályán, észleltem, hogy meglógott, de nem akartam utolérni, mert ez még csak az elődöntő volt. Úgy voltam vele, menjen csak. Inkább visszavettem, kell az erő holnapra is. Meglátjuk, kiben mennyi van még. Biztos, hogy holnap keményebb lesz az iram. Az amerikai és a japán fog erősebben kezdeni, míg a német és én inkább a hajrában bízunk. Új verseny lesz, a hármas pálya az enyém."

Hozzátette, az edzőivel, a testvérével, akik látták ezt a futamot majd este összeállítják a holnapi tervet, milyen taktikával ússzon.

A 200 pillangó döntőjében a 19 éves Szilágyi Liliána volt csak érdekelt, miután Hosszú Katinka gyengébben úszott és nem jutott be.

A tavalyi ifjúsági olimpián győztes úszónőnek ez volt az első nagy döntője a felnőttek közt, és 2:07,09-es ideje az elődöntőben a harmadik helyre jogosította fel. A japán Natsumi és a német Hentke volt gyorsabb nála, ők ketten 2:07-en belülre, Szilágyi 9 századdal maradt felette.

„Éremre, helyezésre nem gondolok, nekem az a legfontosabb, hogy boldogan jöjjek ki a medencéből” - mondta még a döntő előtt.

A Kőbánya SC versenyzője nem kezdett jól a fináléban, az első ötven után nyolcadiknak fordult, próbált felzárkózni, a hetedik helynél előbb nem jutott. Ha megússza egy nappal korábbi idejét, akkor is csak egy pozíciót tudott volna javítani.