95 éves magyar úszott világrekordot Kazanyban

2015.08.11. 22:49

A felnőtt úszó-világbajnokság már véget ért Kazanyban, de a szeniorok korosztályos bajnoksága még tart. Itt is vannak magyar sikerek, a 95 éves Bánki Horváth Béla 200 méteres hátúszásban korosztályos világrekorddal nyert.

Amíg élek, én úszni akarok

A 95 éves Bánki Horváth az egész vb legidősebb résztvevője. 200 háton 5 perc 24 másodperc 20 századmásodpercet úszott. A korábbi csúcsot 21 évvel ezelőtt állították el. Bánki Horváth januárban a mostani világcsúcsánál is jobb idővel nyerte a magyar bajnokságot, de nem hitelesítették, mert nem volt speciális időmérő.

A vb honlapjának nyilatkozó magyar úszót is meglepte, milyen jól sikerült a futama. Azt mondta, józan élet, a helyes táplálkozás és a rendszeres sport miatt őrizte meg egészségét. Minden második nap edz, 800 métert úszik

Bánki Horváth 21 évvel ezelőtt indult először szenior vb-n, azóta 13 aranyat nyert, egy váltóvilágcsúcsot is elért. Kazanyban még négyszer úszik.