Árpád

Utolsó eséllyel, óriási hajrával jutottak ki a magyar evezősök az olimpiára

2016.05.24. 18:03

Az evezős Simon Béla, Juhász Adrián is kvótát szerzett a riói olimpiára kormányos nélküli kettesben. A magyar egység kedden a második helyen végzett a szám döntőjében a luzerni, végső olimpiai kvalifikációs regattán.

A két hete Európa-bajnoki címet szerzett magyar egység ismét a remek hajrájának köszönheti a sikert, miután 500 és 1000 méternél még csak az ötödik helyen haladt. Ötszáz méterrel a befutó előtt már a negyedikek voltak Simonék, de a vezető cseh egységet leszámítva nagyon együtt volt a mezőny, írja az MTI.

Végül aztán a magyarok ismét bemutatták remek finisüket, amelyet az elmúlt hetekben már többször is előhúztak, és megkaparintották a kvótát. Az első hely a cseheké lett, akik rajt-cél győzelmet arattak. Csak a finálé első két hajója szerzett indulási jogot.

A 27 éves Simon és a 26 éves Juhász a 2012-es londoni olimpiára is kijutott együtt, de Juhász a rajt előtt néhány hónappal fennakadt a doppingvizsgálaton, így Simon végül Széll Domonkossal indult, és lett 13.

Simon és Juhász is a szolnoki Tisza Evezős Egylet versenyzője, és az egypárevezősben indulási jogot kiharcoló Pétervári-Molnár Bendegúz után a második magyar evezős kvótát szerezték.

A Krpesics Péter, Szigeti Roland, Forrai Dávid, Vallyon Bence összeállítású könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes hatodik lett a döntőjében, így nem szerzett kvótát.