Phelps kijutott, de 2 másodperccel gyengébb Cseh Lászlónál

2016.06.30. 09:17

A 18-szoros olimpiai bajnok Michael Phelps lett az első egyesült államokbeli férfi úszó, aki öt nyári játékokon indul, miután az Omahában rendezett válogatóverseny szerdai napján megnyerte a 200 m pillangót.

Phelps megnyerte a válogatót

A 31 éves sportoló 1:54.84 perces idővel csapott célba abban a versenyszámban, amelyben 2004-ben és 2008-ban olimpiai bajnok volt, a 2012-es londoni játékokon pedig ezüstérmet szerzett, mivel a dél-afrikai Chad le Clos legyőzte.

Ebben a számban a világbajnoki címvédő Cseh László a májusi Európa-bajnokságon 1:52.91-cel győzött Londonban. Ez egy tekintélyes idő, és csak kicsit pihent az Eb-re.

Az amerikai válogató hagyományosan öt héttel van az olimpia előtt, és ilyenkor már megközelítik a csúcsformájukat az úszók. Phelpsnek, legalább 2,5 másodpercet kell javulnia, ha éremközelben szeretne lenni.

Phelps - akinek májusban született meg első gyermeke - 100 pillangón és 200 vegyesen indul még a válogatón, utóbbi szám előfutamaiban már csütörtökön érdekelt lesz.

A 32 éves Ryan Lochte még ennyire sem sikerült a formába kerülés, mert 400 vegyesen csak a harmadik lett Kalisz és Litherland mögött, ezért nem indulhat Rióban. Lochte-nak nem sikerült 4:12 alá kerülnie. Verrasztó Dávidnak jó hír, hogy a gyengébbik amerikai nem tudott 4:11 alá surranni. Kalisz 4:09,54-gyel ért célba, ami remek idő, a magyar úszó a legutóbbi vb-n őt verte a második helyért nagy hajrával.

Lochte 200 gyorson is elszállt, azon a távon is címvédő volt. A válogatón azonban csak negyedik lett, ezért maximum váltóban lehet rá számítani.