Három éve a világcsúcsról kérdeznek, tessék, itt van

2016.07.02. 14:46

Az ausztrál Cate Campbell megdöntötte szombaton a női 100 méteres gyorsúszás világcsúcsát.

Az olimpiai és világbajnok versenyző a brisbane-i Grand Prix-n javította a szám rekordját 52,06 másodpercre.

"Nem vártam ezt az eredményt. Az elmúlt három évben folyton arról faggattak, hogy mikor javítom már meg a világcsúcsot, hát mostantól nem fognak erről kérdezgetni" - mondta a 24 éves Campbell a riói olimpiát megelőző utolsó versenye után.

Az előző rekordot a német Britta Steffen tartotta 52,07-tel a 2009-es római vb óta.

Omahában zajlik eközben az amerikai válogató. Michael Phelps 200 vegyesen legyőzte Ryan Lochtet, aki nincs nagy formában, de ezen a távon legalább a második hellyel azt elérte, hogy ott lehet az olimpián, 400 vegyesen és 200 gyorson, ahol szintén címvédő volt, nem indulhat.

A 18-szoros olimpiai bajnok Phelps 200 pillangón is nyert, 100 pillangón pedig döntős, vagyis akár mindhárom számban ott lehet.