A világ legjobb kapusa még nem égett ekkorát. Pláne kétszer

2016.08.10. 01:34

Kedden Kolumbiával találkozott az aranyra is esélyes amerikai női válogatott, és már az első félidő közepén hátrányba kerültek Hopo Solo, a világ legjobb női kapusának potyájával.

Solo Maria Usme szabadrúgásánál bakizott, pont középre érkezett a lövés, vetődött is előre, de ahogy azt ilyenkor kell, átengedte a labdát a hasa alatt.

A társai megpróbálták megmenteni, Crystal Dunn már az első félidőben kiegyenlített, Mallory Pugh pedig az 59. percben meg is fordította a meccset, de a hajrában Solo megint bakizott, megint egy Usme-szabadrúgásnál, így lett 2-2 a végeredmény.

Solo 2000 óta 200-szor szerepelt az amerikai válogatottban, 2008-ban és 2012-ben is olimpiai bajnok lett a csapattal, emellett 2015-ben vb-t nyert, 2011-ben és 2015-ben is őt választották a világ legjobb kapusává.

A 2-2-es döntetlennel is csoportelsőként mentek tovább az amerikaiak, a csoport másik meccsén Franciaország 3-0-ra verte Új-Zélandot.

Női torna, csoportmérkőzések, 3. forduló:

F csoport:
Kanada-Németország 2-1 (1-1)
Ausztrália-Zimbabwe 6-1 (3-0)

A csoport végeredménye: 1. (és negyeddöntős) Kanada 9 pont, 2. (és negyeddöntős) Németország 4 (9-5), 3. (és negyeddöntős) Ausztrália 4 (8-5), 4. Zimbabwe 0

G csoport:
Kolumbia-Egyesült Államok 2-2 (1-1)
Franciaország - Új-Zéland 3-0 (1-0)

A csoport végeredménye: 1. (és negyeddöntős) Egyesült Államok 7 pont, 2. (és negyeddöntős) Franciaország 6, 3. Új-Zéland 3, 4. Kolumbia 1