Bevetődéssel nyerték az olimpiát női négyszázon

2016-08-16T021739Z 2028097529 RIOEC8G06DDP0 RTRMADP 3 OLYMPICS-R
2016.08.16. 05:46

A férfi négyszáz méteres síkfutás döntője után a nőknél is óriási verseny lett. A bahamai Shanae Miller a célba bevetődve, beesve nyert a favorit Allyson Felix előtt.

A két futónő már az előfutamban összekerült, egymás mellett futottak, akkor a világbajnoki címvédő Felix nyert idei legjobbjával. 24 századot vert Millerre.

A döntően a bahamai került rosszabb pályára, a hetesen kellett futnia, nem láthatta Felixet. Az amerikai négy éve kétszázon volt olimpiai bajnok, ezért is az a taktikája, hogy a négyszáz első felét nyomja meg. Most is ezzel próbálkozott, de nem sikerült előnybe kerülnie, Miller a harmadik százat futotta meg erősre.

Az utolsó százra fordulva a bahamainak minimális előnye, egyre darabosabban, hátradőlve tartotta még magát, de úgy tűnt, hogy Felixnek maradtak még nagyobb tartalékai a hajrára. Jött is az amerikai, de Miller teljesen széthajtva magát kitartott, és beesett a célba. Valószínűleg ez a vetődés is kellett ahhoz, hogy hét századdal megelőzze Felixet. 49,44-gyel, egyéni legjobbjával lett olimpiai bajnok.

Felix az ezüstjével is rekordot írt, ő lett minden idők legsikeresebb amerikai női atlétája az olimpiákon, 2004 óta hetedik érmét szerezte. Londonban háromszoros bajnok (4x100, 4x400, 200 méter) volt, Pekingben is győzött a 4x400-as váltóban, míg 200-on ezüstérmes volt, ahogy ezen a távon a Athénban is.

A négyszázas döntő előtt is láthattunk szerencsés bevetődést. A 110 gát második előfutamában a brazil Joao Vitor de Oliveira harcolta ki önkéntelenül a továbbjutást. A szakadó eső miatt csúszós pálya utolsó méterein nem tudott lábon maradni, hasassal szerezte meg a nagyon fontos negyedik helyet. Ebben a futamban versenyzett Baji Balázs is, aki egy biztonsági futással másodikként jutott a legjobb 24 közé.