Megvan a 3. arany: Hosszú Katinka 100 háton is megnyerte az olimpiát

08
2016.08.09. 03:31 Módosítva: 2016.08.09. 03:36

Hatalmas hajrával szerezte meg második olimpiai aranyát Hosszú Katinka 100 háton, aki 50 méteren még csak a hatodik volt. A végét, az utolsó 25 métert viszont ő bírta a legjobban, és 58,45-ös idővel aranyérmet nyert. Mögötte az amerikai Katleen Baker, illetve a kanadai Kylie Masse és a kínai Fu Jüan-huj került még a dobogóra, ők századra ugyanolyan időt úsztak, így megosztott bronzérmet kaptak .

Hosszú eddigi legjobbja 100 háton egy Eb-arany volt még a 2014-es berlini tornáról, az idei londoni Eb-n ezüstérmet nyert, világbajnokságon még a dobogó sem jött neki össze ebben a számban.

Az eredmény nagyságát növeli, hogy a hátúszás döntője után egy órával a 200 vegyes elődöntőjében kellett indulnia Hosszúnak, de így is bevállalta a döntőt az egyik legerősebb száma előtt.

Hosszúnak ez a második, a magyar csapatnak a harmadik aranyérme az idei olimpián.

1992 óta most először fordult elő, hogy egy magyar olimpikon két egyéni aranyat is szerezzen egy olimpián. Akkor Barcelonában Darnyi Tamás 200 és 400 vegyesen, Egerszegi Krisztina pedig 100 és 200 háton, illetve 400 vegyesen nyert.

Az elődöntők is jól mentek

Hosszú a döntője után még egy elődöntőben is érdekelt volt Jakabos Zsuzsannával, 200 vegyesen, de előttük még Cseh László és az előfutamban hatalmas meglepetést okozó Kenderesi Tamás is úszott a 200 pillangó elődöntőjében.

Cseh magabiztos hajrával, 1:55,18-as idővel nyerte saját futamát, de a másik elődöntőben Kenderesi Tamás még jobb volt, hatalmas hajrával nyomta le Michael Phelpst és a legjobb idővel, egyéni csúccsal jutott a döntőbe. Az 1:53,96-os időhöz képest 16 századdal volt rosszabb Phelps.

Hosszú a 100 háton szerzett arany után nem hajtotta magát szét, de még így is a második legjobb idővel lett döntős 200 vegyesen, egyedül a brit Siobhan-Marie O'Connor volt jobb nála. Jakabosnak viszont nem sikerült a továbbjutás, a 10. legjobb idővel lemaradt a keddi döntőről.