Egy 13 és egy 12 éves magyar golfos írt történelmet

2017.05.08. 09:34

A 13 éves Kötél Bence nyerte a Magyar Golf Szövetség szezonnyitó versenyét, a 28. Magyar Kupát Balatonudvariban. A hétvégi versenyen a rájátszás döntött, Kötél Bence 154-es összesített eredménnyel végzett az élen - írja a szövetség.

A Balaton Golf pályáján a kétnapos verseny után holtverseny alakult ki Kötél Bence, a Royal Balaton Golf & Yacht Club junior válogatott játékosa és Horváth Joseph, a Balaton Golf Club szenior versenyzője között. A harmadik Holló Zsombor Péter (156) lett.

f35478fdc06e2363f61a4fe9b4760746 XL

A Magyar Kupa mellett hat kategóriában hirdettek győztes, a zárfordulóban a 12 éves, junior válogatott Szántó Sára a 15. szakaszon hole in one-t (egyből a lyukba) ütött.

A magyar golf pedig hemzseg a tehetségektől. Kötél Bence annak a Závaczki Bálintnak a rekordját múlta felül, aki tavaly 14 évesen nyert és lett korrekorder a golf Magyar Kupa történetében.