1,2 millió dollárt ért, hogy a homokból beütötte a labdát

2017.06.26. 17:33

Óriási bravúrral nyerte meg az amerikai Jordan Spieth a golfozók Cromwellben rendezett, 6,8 milliós összdíjazású Travelers Championship-versenyét a hétvégén.

Az történt, hogy a négynapos versenyt 268 ütéssel zárta az élen a másik amerikaival, Daniel Bergerrel, szóval jött a szétütés, hogy döntsenek a végső győztesről.

De nem tartott sokáig a dolog, mert az első extra pályán Spieth a lyuktól 20 méterre fekvő homokbunkerből beütötte a labdát, és ezzel nyert.

Spieth az első helyért 1,224 millió dollárt (339 millió forint) kapott. Ezzel idei második, összességében pedig tizedik győzelmét aratta a legrangosabb sorozatban, a US PGA-ben, és Tiger Woods után a második olyan golfozó lett, akinek ez még 24 éves kora előtt sikerült. (MTI, Index)