Árpád

GP-tornát nyert a női röplabda-válogatott

2017.07.10. 09:05

A magyar női röplabda-válogatott harmadik mérkőzésén is győzött a World Grand Prix-sorozat harmadik vonalának első állomásán, így megnyerte a mexikói tornát - írta az MTI.

Az Aguascalientesben zajló torna harmadik fordulójában 3-0-ra győzte le Salomoni csapata a házigazdát.

A kétezer néző előtt rendezett találkozó legeredményesebb játékosa Szakmáry Gréta volt 14 ponttal.

Salomoni a meccs előtt kérte a játékosait, hogy ne foglalkozzanak a hazai közönséggel, csak a saját játékukra összpontosítsanak, és ez sikerült is.

"Megérdemeltük, hogy megnyerjük a hétvégét. A célunk a négyes döntőbe jutás, ehhez még két meccset kell nyernünk, de győztes mentalitású csapat vagyunk, ezért mindhárom alkalommal szeretnénk győzni"- tette hozzá az olasz edző.

A második torna pénteken kezdődik Venezuelában.

A World Grand Prix harmadik vonalában nyolc csapat szerepel, innen - Ausztrália helyezésétől függően - az első három vagy négy helyezett jut a canberrai négyes döntőbe.

Eredmények, 3. csoport, 1. torna, 3. forduló: Magyarország-Mexikó 3-0 (21, 22, 18), Ausztrália-Trinidad és Tobago 3-0 (20, 12, 23)

•  szombaton játszották: Magyarország-Ausztrália 3-1  (17, 21, -25, 19), Mexikó-Trinidad és Tobago 3-1 (-22, 17, 19, 10)
  •  pénteken játszották: Magyarország-Trinidad és Tobago 3-0 (21, 20, 16), Mexikó-Ausztrália 3-1 (-22, 22, 18, 23)
  •     Az állás: 1. Magyarország 9 pont, 2. Franciaország 8, 3. Venezuela 7, 4. Mexikó 6, 5. Ausztrália 3 (5-6), 6. Kamerun 3 (4-6), 7. Trinidad és Tobago 0 (1-9), 8. Algéria 0 (0-9)