Sokkoló Ledecky fölénye, ezzel kell megküzdenie Kapás Boglárkának

D  YT20170724033
2017.07.25. 14:27

A vizes vb keddi versenynapján a legnagyobb érdeklődés – nem csak magyar szempontból – az 1500 női gyorsot követi. A versenyszám szerepel a 2020-as olimpiai programban, eddig a 800 méter volt a leghosszabb táv a nőknek.

Az amerikai Katie Ledecky az elődöntőt félelmetes előnnyel nyerte, 30 métert, 18 másodpercet vert a mögötte második helyen beérkező spanyol Mireia Belmontéra, aki már volt Európa-bajnok ebben a számban, épp itt, Debrecenben, 2012-ben.

Ledecky 15:47,54-et úszott az előfutamban, Belmonte 16:05-öt, Kapás Boglárka ötödik idővel biztosította a helyét, 16:09-cel.

Az Újpest versenyzőjének a két évvel ezelőtti vb-ről már van érme. A 15 éves Késely Ajna éppen besurrant, nem hagyta el a szerencse az utolsó métereken.

Ledecky fölénye régóta sokkoló, és most a grafikán megmutatjuk, mennyire. Kapás két éve 15 másodperccel javította meg az országos csúcsot, amiért akkor járt egy bronz. És így is őrjítő távolságra van az amerikaitól, akinek már van két budapesti aranya, 400 gyorson és a 4x100-as gyorsváltóban szerezte.

Kapás jó erőbeosztással, taktikus versenyzéssel és a közönség biztatásával elérheti a bronzot ezúttal is.

Kozma Dominik a 200 gyors döntőjében érdekelt, a hetedik legjobb idővel került be Nagy Péter tanítványa.

Óriási verseny várható, mert az első hét 7 tizeden belül van. A nyolcadik, a dél-koreai Park pedig mégiscsak olimpiai bajnok – igaz, még 2008-ból, Pekingből.

A ma esti úszódöntők fél hatkor kezdődnek, Kozma azonnal úszik, közvetlenül utána jön Kapás Boglárka versenye.

Borítókép: Az amerikai Katie Ledecky a női 1500 méteres gyorsúszás előfutamában. Fotó:MTI / Illyés Tibor