Natália
1 °C

Hosszú éremgyűjteménye mindent visz

2017.07.31. 17:18

Kilenc érmet szerzett a budapesti vizes világbajnokságon a magyar csapat, nyolcat úszásban, a fele, négy csak Hosszú Katinkától jött.

A háromszoros olimpiai bajnok két aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot nyert, vegyesen abszolút verhetetlen volt, 200-on és 400-on is fölényesen nyert, 200 háton lett második, 200 pillangón pedig harmadik.

A négy megnyert éremmel pózolt – a fényekből ítélve – még vasárnap, a vb zárónapján, majd ezzel a képpel mondott köszönetet a világbajnokság után:

Hosszú 2009 óta hét világbajnoki aranyat, egy ezüstöt és öt bronzot nyert.

A magyar úszónő nem sokat pihen egyébként, hétfőn már újabb versenyre utazik, a világkupa-sorozat moszkvai állomására.