Orsolya
7 °C
15 °C

Néha úgy érzed, mintha két valóság létezne?

Több infó

Támogasd a független újságírást, támogasd az Indexet!

Nincs másik olyan, nagy elérésű online közéleti médiatermék, mint az Index, amely független, kiegyensúlyozott hírszolgáltatásra és a valóság minél sokoldalúbb bemutatására törekszik. Ha azt szeretnéd, hogy még sokáig veled legyünk, akkor támogass minket!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Gyémánt Liga: a brit csúcs is kevés volt az afrikai sprinterek ellen

2018.06.07. 23:33

Az elefántcsontparti Murielle Ahoure 10.91 másodperces idővel nyert női 100 méteren, míg a világbajnok török Ramil Guliyev 19.90 másodperccel a férfi 200 méteren az Oslóban rendezett atlétikai Gyémánt Liga-versenyen. A brit Dina Asher-Smith hiába futott 10.92-es brit csúcsot, a győzelemhez végül ez is kevés volt 100 méteren.

Férfi 200-on nem volt a mezőnyben az idén eddig parádézó amerikai Noah Lyles, így a tavalyi londoni vb-n óriási meglepetésre győztes Guliyev behúzta a versenyt az idei legjobb idejével. 

Kiemelkedő versenyt hozott a férfi súlylökők versenye is, amit a világbajnoki címvédő új-zélandi Tomas Walsh utolsó, 22,29 méteres dobásával nyert meg a 2016-os olimpiai bajnok amerikai Ryan Crouser (22,21 m) ellenében.

Eredmények (via MTI):

Férfiak:

  • 200 m: 1. Ramil Guliyev (török) 19.90 mp, 2. Aaron Brown (kanadai) 19.98
  • 1 mérföld: 1. Elijah Manangoi (kenyai) 3:56.95 p
  • 400 m gát: 1. Abderrahman Szamba (katari) 47.60 mp
  • magasugrás: 1. Mutaz Essza Barsim (katari) 2,36 m
  • súlylökés: 1. Tomas Walsh (új-zélandi) 22,29 m, 2. Ryan Crouser (amerikai) 22,21
  • diszkoszvetés: 1. Andrius Gudzius (litván) 69,04 m

Nők:

  • 100 m: 1. Murielle Ahoure (elefántcsontparti) 10.91 mp, 2. Dina Asher-Smith (brit) 10.92
  • 400 m: 1. Szalva Eid Naszer (bahreini) 49.98 mp
  • 800 m: 1. Caster Semenya (dél-afrikai) 1:57.25 p
  • 400 m gát: Dalilah Muhammad (amerikai) 53.65 mp
  • 3000 m akadály: 1. Hyvin Kiyeng (kenyai) 9:09.63 p
  • hármasugrás: 1. Catherine Ibargüen (kolumbiai) 14,89 m
  • rúdugrás: 1. Sandi Morris (amerikai) 4,81 m
  • gerelyhajítás: 1. Tacjana Haladovics (fehérorosz) 67,47 m