Albert, Lipót
12 °C

Valóságos csoda, hogy nincs meg Ronaldo első juvés gólja

2018.08.25. 20:33

Második bajnokiján sem tudott betalálni a Juventus színeiben Cristiano Ronaldo, pedig a Lazio ellen kétszer is elképesztően közel járt hozzá, az olasz címvédő azonban így is 2-0–ra győzött hazai pályán, egy assziszt pedig azért összejött a portugálnak.

A vendégek egész jól kezdték a meccset, helyzeteik is voltak, de a vezetést a 30. percben a Juventus szerezte meg, Pjanic egy kifejelt labdát vágott rá kapásból, Strakoshának esélye sem volt védeni. A 70. percben aztán Ronaldo villant meg: egy megtolt labda után lőtt kapura, de Strakosha ezúttal résen volt, és csodával határos módon centikkel fölé tudta tornázni a lövést.

Öt perccel később aztán megint betalálhatott volna, mikor Cancelo beadására vetődött ki a kapus, de olyan szerencsétlenül érkezett Ronaldóhoz a labda, hogy futás közben csak a saját lábába tudta belerúgni. A kipattanó pont jó is volt a mögötte érkező Mandzukicnek, aki simán vágta be az üres kapuba, de látszott, hogy a portugál elsőre nem nagyon örült az asszisztnak.

Jövő hét szombaton a Parmával játszik majd a Juventus, Ronaldo ott próbálkozhat majd megint.