13 °C

Pekler Zalán sportlövészetben lett ifjúsági olimpiai bajnok

K EPA20181005001
2018.10.11. 18:20

A sportlövő Pekler Zalán aranyérmet nyert mongol partnerével a Buenos Airesben zajló ifjúsági olimpiai 10 méteres légpuska vegyespáros versenyében.

A magyar sportoló és Enkhmaa Erdenechuulu a döntőben 10-9-re győzött le egy orosz-mexikói kettőst.

A magyar csapat ezzel 8 arany, 2 ezüst és 1 bronzéremnél szerzett korábban. A vegyescsapat-versenyben elért helyezés a hivatalos éremtáblába nem számít bele. (MTI)

(Borítókép: Pekler Zalán gyakorol a 10 méteres légpuskás lövészet előtt a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián 2018. október 4-én. MTI/EPA/OIS/IOC/Jonathon Nackstrand)