Megvan az első úszókvóta a jövő évi paralimpiára

2019.09.09. 21:55

Illés Fanni aranyérmet nyert 100 méter mellen a Londonban zajló paraúszó-világbajnokság első versenynapján, hétfőn.

A Magyar Paralimpiai Bizottság beszámolója szerint győzelmével - a tavaly Európa-bajnokságot nyert - Illés megszerezte az első női úszókvótát az ország számára a jövő nyári, tokiói paralimpiára.

A Vasas SC sportolója közel négy századmásodperccel nyerte kategóriájában a döntőt a brit fővárosban. Becsey János vezetőedző értékelése szerint Illés Fanni akaratereje példaértékű, hiszen a kevésbé sikeres riói paralimpia után kemény edzésmunkával és elszántsággal bizonyította, képes a világ legjobbja lenni.

A nap másik magyar érdekeltségű döntőjében, ugyancsak 100 méter mellen egy másik kategóriában Száraz Evelin harmadik lett.

A vasárnapig tartó világbajnokságra rekordszámú nevezés érkezett, 80 ország 650 sportolója versenyez a világranglista-pontokért, és az első-második helyezetteknek járó kvótákért. A magyar színeket Illés mellett Adámi Zsanett, Konkoly Zsófia, Pap Bianka, Száraz Evelin, Iván Bence és Tóth Tamás képviseli.