Tarolt a darts-vb két legnagyobb esélyese

2019.12.27. 23:32

Fallon Sherrock kiesése után Gerwyn Price lehengerlő erődemonstrációjával folytatódott a dartsvilágbajnokság pénteki játéknapja. A címvédő Michael van Gerwen első számú kihívójának tartott walesi 4-0-val ütötte ki a skót John Hendersont a harmadik fordulóban, pedig Henderson egyáltalán nem játszott olyan rosszul, mint amit az eredmény sejtet.

Price három szetten át az idei világbajnokság legmagasabb színvonalú játékát hozta.

A walesi világbajnoki formában játszott, és végig ipari mennyiségben dobálta a triplákat. A második szettben már 120 fölött volt a dobásainak az átlaga, amire szüksége is volt, hogy a majdnem 112-es átlagot hozó Hendersont legyőzze. A harmadik szettre a világranglista 30. helyén áll skót elfáradt, a 11 kiszálló kísérletből mindössze egy ment jó helyre. Az utolsó szettre Price is visszaesett egy kicsit, így már „csak” 91,57 volt az átlaga, ami így is bőven elég volt a meccs lezáráshoz. Price-nak végül 104,2 lett a négyszettes meccsátlaga, ami Jeffrey de Zwaan 106,09-es, a harmadik fordulóban Dave Chinsall ellen elért átlaga után a második legmagasabb az idei világbajnokságon. A negyedik fordulóban az ausztrál Simon Whitlock lesz az ellenfele.

A 12. helyen kiemelt angol Nathan Aspinall egy nagyon szoros, hatszettes meccsen 4-2-re nyert a kétszeres világbajnok skót Gary Anderson ellen. A darts-vb első nyolcaddöntőjében a két játékos szinte végig fej-fej mellett haladt, és hol Anderson, hol Aspinall nyerte meg 3-2-vel a szettet. A döntő szett az ötödik volt, ahol bár Aspinall elveszítette a kezdését, de a következő  legben már vissza is vette azt. A következő két kezdését Aspinall már nem engedte ki a kezéből, és ismét ő nyerte a szettet, amivel döntő előnybe került. (3-2). A hatodik szettben Aspinall két meccsnyilat is elrontott, de a harmadik lehetőséggel már élni tudott, és a leg 3-1-es megnyerésével a meccset is lezárta, (4-2). Aspinall elsőként jutott a negyeddöntőbe, ahol az Adrian Lewis-Dimitri Van den Bergh-meccs továbbjutója lesz az ellenfele.

A világranglistát vezető Michael van Gerwen a negyedik fordulós meccse már nem hozott hasonló izgalmakat. A címvédő holland különösebb megerőltetés nélkül, 4-0-ra nyert a 17. helyen kiemelt Stephen Bunting ellen. A mindössze 83.59-es átlagot hozó Buntingnak esélye sem volt Van Gerwen ellen, aki hét 180-asa mellett 48 százalékkal dobta a kiszállókat is. Van Gerwen negyeddöntős ellenfele a Steve Beaton-Darius Labanauskas-meccs győztese lesz.

Gary Anderson (skót, 5.) (97.42)–Nathan Aspinall (angol, 12.) (97.97) 2:4

Michael van Gerwen (holland, 1.) (102.25)–Stephen Bunting (angol, 17.) (83.59) 4:0