A Ferrari mindkét versenyzője kiesett az Olasz Nagydíjon – videó

2020.09.06. 15:50 Módosítva: 2020.09.06. 19:05
Sebastian Vettel fékhiba miatt a Formula–1-es Olasz Nagydíj hatodik körében kényszerült feladni a vasárnapi versenyt.

A Ferrari német versenyzője éppen Monzában szerezte meg élete első futamgyőzelmét 12 évvel ezelőtt, ez pedig már a 14. F1-es versenye volt ezen a pályán, s most esett ki először. Nem ilyen hétvégéről álmodtak az olasz istállónál, pláne, hogy 20 körrel később Charles Leclerc is feladni kényszerült.

A Ferrari másik pilótája a 26. körben szenvedett balesetet és csapódott nagy sebességgel a gumifalba. A monacói éppen a célegyenesre fordult volna rá, amikor megúszott az autó hátulja. A 22 éves versenyző jól van, saját lábán szállt ki az autóból.

Az eset után piros zászlóval megszakították a versenyt, a folytatásra harminc percet kellett várni, ismét állórajt következett. Közben Antonio Giovinazzi és Lewis Hamilton is 10 másodperces büntetést kapott szabálytalan bokszkiállásért.

A futamot Pierre Gasly nyerte meg, a 24 éves francia karrierje első győzelmét aratta a száguldó cirkuszban. A második helyen Carlos Sainz, a harmadikon Lance Stroll végzett.

Bővebben ide kattintva olvashat a versenyről!