Gizella
9 °C
14 °C

Szerencsés Fradi

2020.09.11. 07:20
Csütörtök este megtartották a labdarúgó Magyar Kupa 6. fordulójának sorsolását, ebben a körben csatlakoznak az NB I-es, NB II-es és NB III-as csapatok. A Ferencváros a 128-as mezőny egyetlen megyei II. osztályú csapata, a Ráckeve vendége lesz, az Újpest Iváncsára látogat, a MOL Fehérvár FC pedig Tiszaföldvárra.

A címvédő Budapest Honvéd együttese a harmadosztályú Tiszaújváros vendége lesz. Az élvonalbeli gárdák közül a legkevesebb utazás az MTK-ra vár, amely a Budapest I. osztályban szereplő 43. sz. Építők SK csapatát kapta ellenfélül.

Az idei kiírásra összesen 480 csapat nevezett. A megyei selejtezőkből végül 47 együttes került a főtáblára, hozzájuk csatlakozott 49 NB III-as, húsz másodosztályú és 12 élvonalbeli csapat, így alakult ki a 128-as mezőny.

Az első fordulóban az NB I-es együttesek idegenben lépnek pályára, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el, ezeket szeptember 18-án, 19-én és 20-án rendezik. A döntőt a Puskás Arénában rendezik.

A kupagyőztes indulhat az Európa-liga selejtezőjében.

A MOL Nyrt. július végén jelentette be, hogy névadó támogatóként csatlakozik a 111 éves férfi Magyar Kupa-sorozathoz. Ennek köszönhetően megújult a kupa arculata és saját indulót is kapott.

A sorsolást megelőzően Hernádi Zsolt, az MOL elnök-vezérigazgatója elmondta, a sorozat különlegessége abban rejlik, hogy az ország minden régiója képviselteti magát, a legjobb amatőr és élvonalbeli csapatok egyaránt.

Csányi Sándor, a magyar szövetség elnöke úgy fogalmazott, a kupasorozat számára a lehetőséget, a reményt jelképezi a labdarúgásban:

A MOL Magyar Kupa igazi országos lefedettséggel rendelkező sorozat, amely a kis településekre és a nagyvárosokba is eljut. Minden esetben egy mérkőzésen dől el a továbbjutás, ezzel is nagyobb esélyt kapnak a kisebb klubok, hiszen egy meccsen bármi megtörténhet.


MAGYAR KUPA

A 6. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA

43. sz. Építők SK (Budapest I.)–MTK Budapest (NB I)

Mohácsi TE 1888 (Baranya I.)–Budafoki MTE (NB I)

Mezőkeresztes VSE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Zalaegerszegi TE (NB I)

Toponár SE (Somogy I.)–Puskás Akadémia (NB I)

Balassagyarmati VSE (NB III, Keleti csoport)–Diósgyőri VTK (NB I)

Ráckeve VAFC (Pest II.)–Ferencvárosi TC (NB I)

Kecskéd KSK (Komárom-Esztergom I.)–Kisvárda (NB I)

FC Tiszaújváros (NB III, Keleti csoport)–Budapest Honvéd (NB I)

Tiszaföldvár VSE (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–Mol Fehérvár FC (NB I)

Iváncsa KSE (NB III, Közép-csoport)–Újpest FC (NB I)

Mándok VSE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Mezőkövesd (NB I)

FC Hatvan (NB III, Keleti csoport)–Paksi FC (NB I)

Csepel FC (Budapest I.)–Soroksár SC (NB II)

Makó FC (Csongrád-Csanád I.)–Pécsi MFC (NB II)

Pápai Perutz FC (NB III, Nyugati csoport)–ETO FC Győr (NB II)

Sárvár FC (Vas I.)–Kaposvári Rákóczi (NB II)

Diósjenő SE (Nógrád I.)–Dorogi FC (NB II)

VLS Veszprém (NB III, Nyugati csoport)–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II)

Lőrinci VSC (Heves I.)–Nyíregyháza Spartacus (NB II)

Szarvaskend SE (Vas I.)–FC Csákvár (NB II)

Tiszakécskei LC (NB III, Keleti csoport)–Debreceni VSC (NB II)

Sényő FC (NB III, Keleti csoport)–Vasas FC (NB II)

Balatonfüredi FC (NB III, Nyugati csoport)–Debreceni EAC (NB II)

Szeghalmi FC (Békés I.)–Szolnoki MÁV FC (NB II)

Jászberényi FC (NB III, Keleti csoport)–Budaörs (NB II)

Mosonmagyaróvár (NB III, Nyugati csoport)–BFC Siófok (NB II)

Szegedi VSE (NB III, Közép-csoport)–Szombathelyi Haladás (NB II)

Sárbogárd (Fejér I.)–Kazincbarcika SC (NB II)

BKV Előre (NB III, Nyugati csoport)–Szentlőrinc SE (NB II)

Kerekegyházi SE (Bács-Kiskun I.)–Gyirmót FC Győr (NB II)

Ikarus-Maroshegy (Fejér I.)–FC Ajka (NB II)

Vác FC (NB III, Közép-csoport)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II)

Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Komárom VSE (NB III, Nyugati csoport)

Ceglédi VSE (NB III, Keleti csoport)–Rákosmente KSK (NB III, Közép-csoport)

ASR Gázgyár (Budapest I.)–Gesztelyi FC (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)

Csornai SE (Győr-Moson-Sopron I.)–Dabas-Gyón FC (NB III, Közép-csoport)

Dunavarsány (Pest I.)–Körösladányi MSK (NB III, Közép-csoport)

Zsámbéki SK (Komárom-Esztergom I.)–THSE-Szabadkikötő (NB III, Nyugati csoport)

Bodajk (Fejér I.)–Érdi VSE (NB III, Nyugati csoport)

FC Dabas (NB III, Közép-csoport)–Dunaújváros PASE (NB III, Közép-csoport)

Király SE (Vas I.)–Bicskei TC (NB III, Nyugati csoport)

Bátaszék SE (Tolna I.)–Fehérgyarmat SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)

Teskánd KSE (Zala I.)–Taksony SE (NB III, Közép-csoport)

ESMTK (NB III, Közép-csoport)–Tállya KSE (NB III, Keleti csoport)

Balmazújvárosi FC (Hajdú-Bihar I.)–III. Kerületi TVE (NB III, Nyugati csoport)

Zalaszentgróti VFC (Zala I.)–Nagyatádi FC (NB III, Nyugati csoport)

Kabai Meteorit SE (Hajdú-Bihar I.)–AC Nagybajom (Somogy I.)

Kiskunfélegyházi HTK (Bács-Kiskun I.)–Majosi SE (NB III, Közép-csoport)

Tiszafüredi VSE (NB III, Keleti csoport)–Putnok FC (NB III, Keleti csoport)

Abda SC (Győr-Moson-Sopron I.)–Hódmezővásárhelyi FC (NB III, Közép-csoport)

Ménfőcsanak (NB III, Nyugati csoport)–Mezőtúri AFC (Jász-Nagykun-Szolnok I.)

Csácsbozsok-Nemesapáti SE (Zala I.)–Szekszárdi UFC (NB III, Közép-csoport)

Gyöngyöshalász SE (Heves I.)–FC Nagykanizsa (NB III, Nyugati csoport)

Mátraterenye SE (Nógrád I.)–Csomád (Pest I.)

Bonyhád VLC (Tolna I.)–Monor SE (NB III, Közép-csoport)

SC Sopron (NB III, Nyugati csoport)–BVSC-Zugló (NB III, Keleti csoport)

Füzesgyarmati SK (NB III, Keleti csoport)–Gárdony (NB III, Nyugati csoport)

Tihany FC (Veszprém I.)–Kecskeméti TE (NB III, Közép-csoport)

Mórahalom VSE (Csongrád-Csanád I.)–Gyöngyösi AK (NB III, Keleti csoport)

Sajóbábonyi VSE (NB III, Keleti csoport)–Eger SE (NB III, Keleti csoport)

BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Gyulai TFC (Békés I.)

PTE PEAC (Baranya I.)–Salgótarjáni BTC (NB III, Keleti csoport)

Ajka Kristály SE (Veszprém I.)–Lipót SE (NB III, Nyugati csoport)

Kozármisleny (NB III, Közép-csoport)–Tatabányai SC (NB III, Nyugati csoport)