Szon és Kane történelmet írt, a dél-koreai négy gólt rúgott

2020.09.20. 15:12
A Tottenham idegenben 5–2-re legyőzte vasárnap délután a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójában.

A Spurs a nyitó fordulóban 1–0-s vereséget szenvedett az Evertontól és José Mourinho csapatának a Soton elleni találkozó sem indult túl jól.

Danny Ings szerzett vezetést a hazaiaknak a 32. percben, ám Szon Hung Min még a félidő vége előtt egyenlíteni tudott. A dél-koreai támadó

a második játékrészben fél óra alatt további három gólt szerzett,

így ekkor már nem volt kérdés a három pont sorsa.

A hajrában Harry Kane is betalált, illetve Ings tizenegyesből is eredmény volt, 2–5 lett a végeredmény.

Szonnak mind a négyszer Kane adta a gólpasszt – a Premier League történetében most fordult elő először, hogy egy játékos négy asszisztot ad ugyanannak a társának egy mérkőzésen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Southampton–Tottenham 2
–5 (Ings 32., 90.  – utóbbit tizenegyesből, ill. Szon Hung Min 45+2., 47., 64., 73., Kane 82.)