Mégis emlékezetes marad ez az NBA-döntő

GettyImages-1278519312
2020.10.05. 08:49
Mikor szerezze élete első rájátszásbeli tripla-dupláját, ha nem akkor, amikor a legnagyobb szükség van rá? Jimmy Butler hátára vette a három legjobb játékosa közül kettőt (Goran Dragic, Bam Adebayo) sérülés miatt nélkülöző Miami Heat csapatát, és 115-104-es győzelemre vezette a floridaiakat az NBA-döntő harmadik mérkőzésén. Így már biztosan nem lesz söprés, bár még mindig vezet 2-1-re a Los Angeles Lakers.

Butler élete meccsét játszotta. 45 percet töltött a parketten a lehetséges 48-ból, 40 pont, 11 lepattanó, 13 gólpassz, 2-2 labdaszerzés és blokk volt a statisztikája. A mezőnyből 70 százalékkal (14/20) dobott, 14 büntetőjéből 12-t értékesített, és ami a legfontosabb,

végig ő fogta LeBron Jamest, a világ legjobb kosarasát.

Bámulatos teljesítmény, olyannyira, hogy ez volt a 31 éves kosaras első tripla-duplája a rájátszásokban, továbbá a történelemben mindössze a harmadik olyan döntőbeli tripla-dupla, amikor legalább 40 pontot dob az illető.

Csak a győzelem számít – nyilatkozta a meccs után Butler. – Nem érdekelnek a tripla-duplák, semmi sem érdekel. Tényleg nem. Győzni akarok. És ma sikerült. Boldog vagyok a végeredmény miatt.

Butler feledhetetlen meccsének nagy pillanatai:

Remekül kezdte a döntő harmadik meccsét a Heat, 22-9-re elhúzott, de aztán LeBron James munkához látott, és a negyed végéig 23-26-ra feljött a Lakers. Sőt, 37-33-ra át is vette a vezetést, de a Miami – rácáfolva a várakozásra – visszatámadott, és 58-54-es vezetéssel vonult az öltözőbe. A kaliforniaiak mintha kissé félvállról vették volna a meccset, úgy tűnt, arra alapoznak, hogy a végén úgyis valahogy megnyerik a meccset. Csakhogy az összesen 19 eladott labda végzetesnek bizonyult. Az emberfelettit nyújtó Butler vezérletével mindig tudott újítani Erik Spoelstra edző gárdája, és az izgalmas hajrában kicsikarta a 115-104-es győzelmet, összesítésben pedig a szépítést.

Jimmy a legnagyobb küzdők egyike ebben a ligában – mondta ellenfeléről LeBron James. – Az ilyen párharcokért érdemes kosárlabdázni. Nem tudom, hányszor lesz még alkalmam ilyen játékosokkal szembe kerülni, ezért is élvezem ezeket a pillanatokat, még ha ki is kapunk. Ha majd egyszer befejeztem, lesz mire emlékeznem.

A döntő negyedik meccsét szerda hajnali 3 órakor játsszák, a Sport 1 televízió most is közvetíti az összecsapást.

NBA-döntő, 3. mérkőzés: Miami Heat–Los Angeles Lakers 115-104 (26-23, 32-31, 27-26, 30-24)

Heat: Butler 40, Crowder 12, M. Leonard 7, D. Robinson 13, Herro 17. csere: Olynyk 17, Hill 3, Iguodala 2, Nunn 4.

Lakers: Davis 15, James 25, Howard 4, Green 2, Caldwell-Pope 5. Csere: M. Morris 19, Kuzma 19, Rondo 4, Smith 3, Caruso 8.

(Borítókép: Jimmy Butler öröme a Lakers ellen. Fotó: Getty Images Hungary/Douglas P. DeFelice)