• Blog.hu
  • Fórum
  • Indavideó
  • Napi.hu
  • Dívány
  • Totalcar
  • Femina
  • Port.hu
  • We ❤︎ Budapest
  • Velvet
  • Címlap
  • Rovatok
  • Friss hírek
    • Facebook
    • Twitter
    • Tumblr
    • Reddit
  • Napi.hu
  • Dívány
  • Totalcar
  • Femina
  • Port.hu
  • We ❤︎ Budapest
  • Velvet
  • MARSRA magyar!
2023. 06. 03. szombat
Klotild
EUR 369,87 Ft USD 345,55 Ft GBP 429,97 Ft BUX 47 870 Ft OTP 10 970 Ft MOL 2 906 Ft
13 °C
24 °C
-80 °C
-21 °C
Belföld Külföld Gazdaság Kult Vélemény Tech-Tud Sport Fomo 24 Óra Blog Videó Podcast
  • Sport
  • lakers
  • heat
  • lebron james

LeBron James Jordan trónját veszélyezteti

GettyImages-1229020233
Ch. Gáll András
Ch. Gáll András
2020.10.12. 08:39
Index.hu logo

Kövesse az Indexet Facebookon is!

Követem!

A címlapról ajánljuk

Bekövetkezett az elkerülhetetlen: hétfő hajnalban a Los Angeles Lakers 106–93-ra legyőzte a Miami Heatet az NBA-döntő hatodik mérkőzésén az orlandói buborékban, és ezzel 4–2-re megnyerte a finálét. LeBron James lett a nagydöntő MVP-je (negyedszer), a Lakersnek ez a tizenhetedik bajnoki címe, amivel beérte az eddigi csúcstartó Boston Celtics csapatát.

A Heat csütörtöki, meglepetésszerű győzelme után semmit sem bízott a véletlenre Frank Vogel, a kaliforniaiak edzője: a 211 centis Dwight Howardot kihagyta a kezdő ötösből, Alex Carusót, a 195 centis hátvédet állította be a helyére, és ennek az lett a következménye, hogy a második negyedben már 30 ponttal elment a Lakers, és formasággá tette a második félidőt. A vége 13 pontos győzelem lett, amikor már mindkét oldalon a cserék játszottak.

A döntő legértékesebb játékosa természetesen az ismét tripla-duplával (28 pont, 14 lepattanó, 10 gólpassz) kirukkoló LeBron James lett, negyedszer érdemelte ki az MVP-címet.

Ennél több csak Michael Jordannek van ebből, szám szerint hat. Abban viszont az egyetlen James, hogy három klubbal – a Miami Heattel kétszer, a Cleveland Cavaliersszel és a Lakersszel egyszer-egyszer – bizonyult a döntő legjobbjának.

A döntő után felerősödtek azok a hangok, mely szerint James már van olyan jó és eredményes, mint amilyen 1984 és 1998 között Jordan volt – amit később, a Washingtonmal produkált MJ, az már nem igazán számít.

NBA-döntő, 6. mérkőzés:

Los Angeles Lakers–Miami Heat 106–93 (28–20, 36–16, 23–20, 19–35)

Lakers: Davis 19 pont (15 lepattanó), James 28 (14, 10), Green 11, Caldwell-Pope 17, Caruso 4. Csere: M. Morris 3, Kuzma 2, Dudley 0, Howard 3, Rondo 19, Cook 0.

Heat: Adebayo 25, Butler 12, Crowder 12, D. Robinson 10, Herro 7. Csere: Olynyk 9, Hill 5, Jones 0, Dragic 5, Iguodala 0, Nunn 8.

(Borítókép: a Los Angeles Lakers a bajnoki címért járó trófeával. Fotó: Nathaniel S. Butler/Getty Images)

Ma is tanultam valamit 1-2-3-4.
Maradj otthon és tanulj valamit ...ma is, ...holnap is, ...holnapután is
Maradj otthon és tanulj valamit ...ma is, ...holnap is, ...holnapután is
Index.hu logo

Kövesse az Indexet Facebookon is!

Követem!

Ehhez a cikkhez ajánljuk



Bookline
Rick Rubin-A kreatív folyamat: Az alkotás mint életmód
Rick Rubin
A kreatív folyamat: Az alkotás mint életmód
5092 Ft
Válogatás Erdős Pál kedvenc feladataiból
Válogatás Erdős Pál kedvenc feladataiból
2975 Ft
Ingatlan.com
  • Hírek
  • Harminc éve a zuglói piacon! Ezért jó, ha az ingatlanközvetítő szinte minden fűszálat ismer
Money.hu
  • Hírek
  • Lassan fordulunk újra a lakáshitelekhez, de a nehezén talán már túl vagyunk
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Adatvédelmi elvek
  • Süti szabályzat
  • Süti beállítások
  • RSS
  • Állás
  • Márkabiztonság
  • © 1999-2023 Index.hu Zrt.