Lenullázták Van Gerwent a darts-vb negyeddöntőjében!

2021.01.01. 22:17
A PDC-dartsvilágbajnokság negyeddöntőjének esti programjában Gerwyn Price és Dave Chisnall is továbbjutott pénteken.

Price remekül kezdett Daryl Gurney ellen, de a walesi játéka visszaesett, északír ellenfele pedig egyenlített (2:2). Price ezután ismét két szettet nyert, de Gurney megemberelte magát és sorozatban hat leget behúzott, így jöhetett a döntő szett. Az összecsapás végül döntő legben dőlt el, az idegek harcát pedig Price bírta jobban, aki a tavalyi tornához hasonlóan idén is bejutott az elődöntőbe.

A nap utolsó mérkőzésén Dave Chisnall 112-es átlaggal nyerte meg az első szettet Van Gerwen ellen, és ez még csak a kezdet volt!

Az angol elképesztően jól játszott, esélyt sem adott a holland világelsőnek, 5:0-val kiütötte a legnagyobb favoritot! Chisnall ellentmondást nem tűrően játszott, a negyedik szettben majdnem kilencnyilast dobott, a dupla 12-t rontotta el, a sima szektorban landolt a nyíl.

Van Gerwen legutóbb 2009-ben nem tudott szettet nyerni a vb-n. Akkor Phil Taylor 4:0-ra győzte le a második körben.

Chisnall 107,37-es átlaggal zárta a mérkőzést, 14 darab 180-as kört dobott és 48,39 százalékkal dobta meg a kiszállóit.

A szombati elődöntőben Chisnall ellenfele Gary Anderson lesz, Price pedig Stephen Bunting ellen lép tábla elé.