Price nyerte a darts-vb történelmi elődöntőjét

GettyImages-1294180562
2021.01.02. 22:08

Rendkívül magas színvonalú és szórakoztató elődöntőt vívott egymással Gerwyn Price és Stephen Bunting a Londonban zajló darts-világbajnokságon. A rekordokkal tarkított mérkőzést végül a walesi nyert 6:4-re, ezzel elsőként jutott be a vasárnapi fináléba.

Oda-vissza brékkel kezdték a mérkőzést a felek, kölcsönösen nyertek hátsó pályáról 1-1 leget, majd Price behúzta az első szettet. A világranglistán 26. Bunting ezt követően belelendült, és sorozatban három szettet megnyerve 3:1-re fordított. A hatodik szettre azonban már ismét egál volt (3:3), majd a hetedikben megint az angol került előnybe, innentől azonban gödörbe került, amiből a meccs végéig nem tudott kijönni.

Vagy ha megfordítjuk, Price hajrázott szenzációsat: a nyolcadik, a kilencedik és a tizedik szettet is behúzta, ráadásul összesen két leget adott Buntingnak, ezzel megnyerte az elődöntőt, és pályafutása során először bejutott a világbajnokság fináléjába. A „Jégember” lett az első walesi játékos, aki vb-döntőbe jutott, győzelmével a világranglistán is élre állhat.

Gerwyn Price fantasztikusan játszott az elődöntőben: 100.92-es átlagot produkált, 15-ször dobott 180-at, és nyolc 100 fölötti kiszállója volt. Ezzel szemben Bunting 96.38-as átlagot hozott, 11 180-at, valamint 5 100 fölötti kiszállót.

Ketten együtt összesen 13 száz fölötti kiszállót dobtak, ami rekordot jelent egy mérkőzésen a PDC darts-világbajnokságon. Az eddigi csúcs egy meccsen 11 volt.

A másik elődöntőben a címvédő Michael van Gerwent búcsúztató Dave Chisnall 6:3-ra kikapott Gary Andersontól, így a skót játékos lesz Price ellenfele a vasárnapi döntőben.