Price legyőzte Andersont, ő az új dartsvilágbajnok!

2021.01.03. 22:47 Módosítva: 2021.01.03. 23:00
Gerwyn Price először, vagy Gary Anderson harmadszor? Ez volt a PDC világbajnokság vasárnap esti döntőjének legnagyobb kérdése – legalábbis a mérkőzés kezdetéig, a fináléban ugyanis Price gyakorlatilag esélyt sem adott skót ellenfelének, és pályafutása első világbajnoki győzelmét aratta.

A két játékos közös múltjában finoman szólva találunk foltokat,

elég, ha csak a 2018-as PDC Grand Slam-döntőjét említjük...

Bár Price az idei vb-n magához képest abszolút javuló tendenciát mutatott viselkedésben,

a finálé másik nagy kérdése az volt, Anderson hogy birkózik meg az Iceman kitörő ünnepléseivel és hangos örömködésével.

Az első szettet remekül kezdte a kétszeres világbajnok, 2–0-ra vezetett, ám Price nehéz helyzetből fordított, és végül 3–2-vel behúzta. Anderson azonban megtörte a lendületet,

és köszönhetően többek között egy 128-as kiszállónak,

3–1-re megnyerte a szettet és egalizált.

Ám a az első vb-győzelmére hajtó walesi idegei is rendben voltak, és annak ellenére lett övé a harmadik szett, hogy Gary Anderson egy Big Fish kiszállót is dobott (170), ezzel pedig ismét nála volt az előny (2–1)

Anderson játékára a gyenge kiszállózáson kívül az is rányomta a bélyegét, hogy nemhogy a tripla 20-at nem találta el, de több ízben szektort is tévesztett,

míg Price mindkét fronton remekelt, és öt szett után már 4 –1-re vezetett.

A hatodikban sem azon kellett izgulni, vajon Anderson szépít-e, mert a walesi simán vezetett 2–0-ra a legek tekintetében, hanem hogy Price felteszi-e a koronát egy 9 nyilas kiszállóval a teljesítményére? Nyolc tökéletes darts után azonban a dupla 12 nem sikerült, így végül „csak” egy 10 nyilas kört produkált... Ettől függetlenül történelmet írt ebben a szettben,

amelyet 136,64-es átlaggal abszolvált, ez világbajnokságon soha senkinek nem sikerült még korábban.

A következőben talán Price már azon gondolkozott, hogyan emeli majd magasba a Sid Waddel-trófeát, és nyilatkozik majd a konfettiesőben, Anderson pedig ezt kihasználva némileg váratlanul szépített (5–2). A nyolcadik szettre összeszedte magát a walesi, és bár döntő legre kényszerült,

ott ő maradt a higgadtabb, így 6–2-vel gyakorlatilag már páholyban érezhette magát.

A kilencedik szettet Price rögtön brékkel kezdte, majd saját kezdését is hozta, így egy legre került a vb-címtől. A harmadikban két lehetősége is lett volna megnyerni a szettet és ezzel a világbajnokságot is, de előbb a dupla 20-at, majd a dupla 10-et is elhibázta, így Anderson szépített.

Sőt, a következő legben 9 (!) nyila volt a győzelemhez, ám mindet elrontotta,

a skót pedig könyörtelennek bizonyult: előbb egyenlített, majd saját kezdését hozva 6–3-ra jött fel.

Ez a szett érezhetően Price fejében maradt, Anderson ugyanis hátsó pályáról megnyerte a következő szett első és második legjét, és 2 –0-ra elhúzott. Price azonban összeszedte magát, előbb egyenlített, majd a döntő legben bár újabb világbajnoki nyilakat hibázott,

végül dupla 5-tel kiszállt, és megnyerte a mérkőzést és a világbajnokságot!

Győzelmével Price lett az első walesi vb-győztes, ráadásul a világranglistán is az élre ugrott, letaszítva a trónról a hét éve listavezető Michael van Gerwent, aki 5–0-ra kapott ki a negyeddöntőben Dave Chisnalltól.