Zelma, Rajmund
6 °C
11 °C

2021 legjelentősebb sporteseményei

GettyImages-1230289434
2021.01.05. 21:53
Eseményekben igencsak gazdag esztendő előtt áll a sportvilág 2021-ben, hiszen idén tartják meg a koronavírus-járvány miatt tavalyról elcsúsztatott tokiói olimpiát (július 23. és augusztus 8, között), valamint a részben hazai rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságot is.

Ez utóbbinak jelen állás szerint 12 város ad otthont június 11. és július 11. között, a budapesti Puskás Arénában három csoportmeccset (közte a magyar válogatott két találkozójával), valamint egy nyolcaddöntőt tartanak meg.

Ha nincs jegye, ne csüggedjen, még lehet!

Az UEFA visszatartott valamennyi belépőt, hogy azokat a pótselejtezők után értékesítse. A koronavírus-járvány miatt azonban tavasz helyett ősszel rendezték a pótselejtezők döntőjét, és mivel Európa-szerte tombol a járvány második hulláma, ideiglenesen szünetel a jegyértékesítés. 

A további jegyértékesítés menete attól függ, hogy

  • végül hány országban rendezik meg az Eb-t,
  • lehetnek-e nézők a meccseken, és ha igen, hány százalékos kihasználtsággal működhetnek a stadionok.

Ha sikerül legyőzni a koronavírus-járványt és minden az eredeti tervek szerint mehet tovább, akkor hamarosan folytatódhat a jegyértékesítés.

A magyar válogatott idén játssza világbajnoki selejtezőit is, március 25-én Lengyelország ellen kezdünk, november 15-én pedig éppen az első ellenfelével szemben zárja a sort – akkor már persze idegenben.

Az U21-esek Európa-bajnokságát Szlovéniával közösen rendezzük meg, itt március 24. és 31. között tartják a csoportmeccseket (a mieink Hollandiával, Németországgal és Romániával kerültek egy négyesbe), a kieséses szakaszra pedig május 31. és június 6. között kerül sor.

A kézilabda szerelmesei idén a világbajnokságokon szurkolhatnak, a férfiak januárban, a hölgyek decemberben szállnak csatába az aranyéremért.

A Formula–1-es idény jelen állás szerint március 21-én Ausztráliában indul útjára, a mogyoródi futamra augusztus 1-jén kerül sor, majd december 5-én, Abu-Dzabiban zárul a száguldó cirkusz idei kiírása.

A labdarúgó NB I május 9-én, a Bajnokok Ligája május 29-én ér véget, utóbbi fináléjának idén Isztambul ad otthont.

Hazánkban rendezik meg a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjét, a női tenisz Fed-kupa-finálét, az úszó Európa-bajnokságot és a cselgáncs-világbajnokságot is.

A SPORTVILÁG LEGFONTOSABB ESEMÉNYEI 2021-BEN

január:

  • 2–15. Dakar-rali, Szaúd-Arábia
  • 11. M4 Sport – Az Év Sportolója Gála
  • 22–24. Rövidpályás-gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Gdansk
  • 13–31. Férfi kézilabda-világbajnokság, Egyiptom

február:

  • 1–11. Labdarúgó klubvilágbajnokság, Doha
  • 7. Amerikai futball, Super Bowl, Tampa
  • 8–21. Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság, Melbourne
  • 16–24. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő
  • 18–22. Férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtezőtorna, Kijev (négy mérkőzés)
  • 26–III.8. Olimpiai kvalifikációs légfegyveres Európa-bajnokság, Lohja

március:

  • 1–7. Asztalitenisz, csapat-világbajnokság, Puszan
  • 3–11. Súlyemelő Európa-bajnokság, Moszkva
  • 4–7. Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság, Torun
  • 5–7. Rövidpályás-gyorskorcsolya világbajnokság, Dordrecht
  • 9–17. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
  • 18–21. Európai olimpiai kvalifikációs birkózóverseny, Budapest
  • 19–21. Női kézilabda olimpiai selejtezőtorna, Győr
  • 21. Formula–1, Ausztrál Nagydíj, Melbourne
  • 22–28. Műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság, Stockholm
  • 24–28. Öttusa világkupaverseny, Budapest
  • 24–31. Labdarúgó U21-es Európa-bajnokság csoportköre, Magyarország és Szlovénia
  • 25. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország–Lengyelország
  • 28. Labdarúgó vb-selejtező: San Marino–Magyarország
  • 28. Formula–1, Bahreini Nagydíj, Szahír
  • 31. Labdarúgó vb-selejtező: Andorra–Magyarország

április:

  • 5–7. Evezős európai olimpiai kvalifikációs verseny, Varese
  • 6–7. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések
  • 7–17. Női A-csoportos jégkorong-világbajnokság, Halifax és Truro
  • 9–11. Evezős Európa-bajnokság, Varese
  • 10–11. Férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntő
  • 11. Formula–1, Kínai Nagydíj, Sanghaj
  • 13–14. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
  • 13–18. Tenisz Fed-kupa-döntő, Budapest
  • 19–25. Birkózó Európa-bajnokság, Katowice
  • 19–26. Budapesti férfi tenisztorna
  • 21–25. Torna Európa-bajnokság, Bázel
  • 22–26. Európai olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, London
  • 27–28. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzések

május:

  • 4–5. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó
  • 5. Labdarúgó Magyar Kupa döntője, Puskás Aréna
  • 6–9. Birkózó olimpiai világkvalifikációs verseny, Szófia
  • 8–30. Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny
  • 9. Labdarúgó OTP Bank Liga utolsó fordulója
  • 9. Formula–1, Spanyol Nagydíj, Barcelona
  • 10–14. Szinkronúszó Európa-bajnokság, Budapest
  • 10–16. Műugró Európa-bajnokság, Budapest
  • 12–16. Nyíltvízi úszó Európa-bajnokság, Budapest
  • 12–16. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny
  • 14–16. Kajak-kenu világkupa, Szeged
  • 15–16. Női kézilabda Magyar Kupa négyes döntő
  • 16–18. Evezős olimpiai kvalifikációs verseny, Luzern
  • 17–23. Úszó Európa-bajnokság, Budapest
  • 17–27. Női kosárlabda Európa-bajnokság, Strasbourg és Valencia
  • 21–VI.6. Jégkorong-világbajnokság, Minszk és Riga
  • 23–VI.6. Francia nemzetközi teniszbajnokság, Párizs
  • 23–VI.6. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság, Eszék
  • 23. Formula–1, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo
  • 26. Labdarúgó Európa-liga döntője, Gdansk
  • 27. Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés
  • 29. Labdarúgó Bajnokok Ligája döntője, Isztambul
  • 29–30. Nyíltvízi úszók olimpiai kvalifikációs verseny, Fukuoka
  • 29–30. Női kézilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő, Budapest
  • 31–VI. 6. Labdarúgó U21-es Európa-bajnokság egyenes kieséses szakasza, Magyarország és Szlovénia

június:

  • Olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, később kijelölendő időpontban és helyszínen
  • 3. Férfi kézilabda NB I, döntő, 2. mérkőzés
  • 3–5. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, nyolcas döntő, Hannover
  • 3–6. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Duisburg
  • 3–10. Cselgáncs-világbajnokság, Budapest
  • 6. Formula–1, Azeri Nagydíj, Baku
  • 7–13. Öttusa-világbajnokság, Minszk
  • 9–13. Ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, Várna
  • 11–VII.10. Labdarúgó Copa América, Argentína és Kolumbia
  • 11–VII.11. Labdarúgó Európa-bajnokság, Európa 12 városa
  • 12–13. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Köln
  • 13. Formula–1, Kanadai Nagydíj, Montreal
  • 15. Labdarúgó Európa-bajnokság csoportkör: Magyarország–Portugália, Puskás Aréna
  • 15–20. Vívó Európa-bajnokság, Plovdiv
  • 18–20. Triatlon, sprint és váltó Európa-bajnokság, Kitzbühel
  • 18–20. SUP-világbajnokság, Balatonfüred
  • 19. Labdarúgó Európa-bajnokság csoportkör: Magyarország–Franciaország, Puskás Aréna
  • 21–27. Asztalitenisz egyéni Európa-bajnokság, Varsó
  • 22–VII.3. Férfi kézilabda junior világbajnokság, Magyarország
  • 23. Labdarúgó Európa-bajnokság csoportkör: Németország–Magyarország, München
  • 26–VII.18. Tour de France országúti kerékpáros körverseny
  • 27. Formula–1, Francia Nagydíj, Le Castellet
  • 28–VII.11. Wimbledoni teniszbajnokság

július:

  • 4. Formula–1, Osztrák Nagydíj, Spielberg
  • 4–11. Öttusa Európa-bajnokság, Nyizsnyij Novgorod
  • 6. Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj, Székesfehérvár
  • 10–VIII.1. Labdarúgó Arany Kupa, később kijelölendő helyszínen
  • 18. Formula–1, Brit Nagydíj, Silverstone
  • 23–VIII.8. XXXII. nyári olimpiai játékok, Tokió

augusztus:

  • Labdarúgó Európai Szuperkupa, Belfast, később kijelölendő időpontban
  • 1. Formula–1, Magyar Nagydíj, Hungaroring
  • 11–15. Strandröplabda Európa-bajnokság, Bécs
  • 14–IX.5. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny
  • 15–IX.30. Férfi és női röplabda Európa-bajnokság, később kijelölendő időpontban
  • 17–22. Triatlon, a világbajnoki sorozat döntője, Edmonton
  • 24–IX.5. Paralimpia, Tokió
  • 25–29. Hegyikerékpáros világbajnokság, Val di Sole
  • 26–29. Lovastorna-világbajnokság, Nemzeti Lovarda
  • 26–29. Férfi jégkorong olimpiai selejtezőtorna, Riga
  • 29. Formula–1, Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps
  • 30–XI.12. Amerikai nemzetközi teniszbajnokság, New York

szeptember:

  • Férfi ökölvívó-világbajnokság, Belgrád, később kijelölendő időpontban
  • 2. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország–Anglia
  • 2–5. Négyesfogathajtó Európa-bajnokság, Kincsem Park
  • 5. Labdarúgó vb-selejtező: Albánia–Magyarország
  • 5. Formula–1, Holland Nagydíj, Zandvoort
  • 8. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország–Andorra
  • 8–9. Atlétikai Gyémánt Liga-döntő, Zürich
  • 8–12. Országúti kerékpáros Európa-bajnokság, Olaszország
  • 8–12. Kettesfogathajtó-világbajnokság, Kronenberg
  • 12. Formula–1, Olasz Nagydíj, Monza
  • 12–X.3. Futsal-világbajnokság, Litvánia
  • 15–19. Kajak-kenu világbajnokság, Koppenhága
  • 24–26. Aerobik Európa-bajnokság, Pesaro
  • 26. Formula–1, Orosz Nagydíj, Szocsi
  • 28–X.3. Asztalitenisz csapat Európa-bajnokság, Kolozsvár
  • 30–X.3. Kajak-kenu maratoni világbajnokság, Pitesti

október:

  • 2–10. Birkózó-világbajnokság, Oslo
  • 3. Formula–1, Szingapúri Nagydíj, Szingapúr
  • 6–10. Labdarúgó Nemzetek Ligája négyes döntő, Olaszország
  • 7–9. Úszó világkupa, Budapest
  • 9. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország–Albánia
  • 10. Formula–1, Japán Nagydíj, Szuzuka
  • 12. Labdarúgó vb-selejtező: Anglia–Magyarország
  • 13–17. Pályakerékpáros világbajnokság, Asgabat
  • 15–17. Triatlon, sprint és váltó világbajnokság, Bermuda
  • 17–24. Evezős világbajnokság, Sanghaj
  • 17–24. Torna-világbajnokság, Kitakjúsú
  • 24. Formula–1, Egyesült Államok Nagydíja, Austin
  • 26–31. Ritmikus gimnasztika világbajnokság, Kitakjúsú
  • 31. Formula–1, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros

november:

  • Női ökölvívó-világbajnokság, később kijelölendő helyszínen és időpontban
  • 12. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország–San Marino
  • 14. Formula–1, Brazil Nagydíj, Sao Paulo
  • 15. Labdarúgó vb-selejtező: Lengyelország–Magyarország
  • 22–28. Tenisz Davis-kupa-döntő, Madrid
  • 28. Formula–1, Szaúd-Arábiai Nagydíj, Dzsidda

december:

  • Labdarúgó klubvilágbajnokság, Japán, később kijelölendő időpontban
  • 2–19. Női kézilabda-világbajnokság, Spanyolország
  • 5. Formula–1, Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi
  • 11–21. Téli Universiade, Luzern
  • 13–18. Rövidpályás úszó-világbajnokság, Abu-Dzabi
  • 15–18. Ökölvívó országos bajnokság, később kijelölendő helyszínen

(Borítókép: NurPhoto / Getty Images Hungary)