Fritsch Róbert bronzérmet nyert a birkózó Eb-n

2021.04.25. 19:47
Fritsch Róbert bronzérmet nyert a kötöttfogásúak 72 kilogrammos kategóriájában vasárnap a varsói birkózó Európa-bajnokság zárónapján – írja az MTI.

A magyar versenyző szombaton francia, finn és szerb birkózó legyőzésével jutott el az elődöntőig, ott pedig vitatható, 3–1-es vereséget szenvedett a georgiai Ott Smagi Bolkvadzével szemben.

A vasárnapi helyosztón a korábbi világbajnok orosz Cingiz Labazanovval mérkőzött meg és győzött 3–0-ra.

Fritsch karrierje első érmét nyerte felnőtt világversenyen, egyúttal a varsói viadal harmadik magyar dobogósa lett. Szombaton Lőrincz Tamás megnyerte a 77 kilogrammosok versenyét, míg pénteken Sastin Marianna ezüstérmet szerzett a nők 62 kilós súlycsoportjában.