Egyre közelebb az olimpia, Japán megriadt
További Sport cikkek
- Bírózás és románozás miatt súlyos eltiltást kapott a magyar válogatott játékos
- Már biztosan rekordot dönt Budapest, pedig még el sem kezdődött az esemény
- Vége a doppingbotránynak: olimpiai érem és versenyjog nélkül maradt a tinédzser
- Tízéves a Teqball, a java pedig még csak most jön
- Gyurta Dánielt választották a Magyar Olimpiai Akadémia elnökének
Japán megnyitotta az első tömeges oltási központjait hétfőn annak érdekében, hogy felgyorsítsa a vakcinák beadását. Erre azért is van szükség, mert csupán két hónap van hátra a tokiói olimpia kezdetéig, az ország pedig a koronavírus-járvány negyedik hullámával küzd – írja a france24.com.
A tokiói központban naponta akár tízezer, az oszakaiban akár ötezer embert is beolthatnak, elsőként az idős lakosokat.
Japán 125 millió lakosának eddig csupán a két százaléka kapta meg mindkét oltóanyagot, ezért egyre inkább erősödött a kritika, ám most mindenki izgatott, hogy az emberek hamarosan végre visszatérhetnek a normális életmódjukhoz.
Csodálatos! Most már végre nyugodtan pihenhetek. Másfél évig szorongtam, feszült voltam
– mondta az újságíróknak a 73 éves Isikava Hideo, az első ember, aki megkapta a vakcinát a tokiói oltóközpontban, de mások is osztoztak örömében, kiemelve, ha előbb kezdik el a kampányt, sokkal nyugodtabban lehetne most készülni az olimpiára.
Japánban a Pfizerrel kezdtek el oltani februárban – előbb az egészségügyi dolgozók, majd a 65 év felettiek kapták meg a vakcinát –, pénteken pedig engedélyezték a Modernát és az AstraZenecát is, igaz, utóbbit egyelőre nem alkalmazzák különféle egészségügyi aggodalmak miatt.
A kormány célja, hogy befejezzék az oltásokat július második felére, amikor az olimpia elkezdődik. A közvélemény jelentős része ellenzi a nyári játékokat, ám a szervezők biztosak benne, hogy biztonságosan megtartható. Bár a sportolók többsége be lesz oltva, mielőtt beköltözik az olimpiai faluba, a részvételhez nem teszik kötelezővé.
Az országban egyébként viszonylag kordában tartották a járványt, összesen nagyjából 12 ezren haltak meg koronavírusban, igaz, az utóbbi időben nőtt a fertőzöttek száma, ami a megterheli a kórházakat.