Győzelemmel avatta fel a Pick Arénát a Szeged

D  Us20211209026
2021.12.10. 06:41
A Pick Szeged az új otthonában 30–26-ra legyőzte a német THW Kielt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában.

Ez volt a szegedi csapat első mérkőzése a csütörtökön felavatott Pick Arénában, amely 8143 fős befogadóképességével Magyarország harmadik legnagyobb csarnoka.

A németek már a kezdés után létszámfölényes támadójátékkal próbálkoztak a kapusuk lecserélésével, de nem voltak kellően pontosak, ezt kihasználva a szegediek többször is az üresen hagyott hálóba lőttek (4–1). Miután erről a taktikai elemről átmenetileg lemondtak, sikerült felzárkózniuk, majd a 13. percben időt kellett kérniük, mert a házigazdák megint elléptek (7–3). A Kiel a hátránya ellenére türelmesen kézilabdázott és várta ellenfele hibáit. Ekkor már a hét a hat elleni játéka is jól működött, de egy emberelőnyt kihasználva ismét lendületbe került a Szeged, a hajrában többször is hibákra kényszerítette ellenfelét, és egy 4–0-s sorozattal 19–13-ra vezetett a szünetben.

Még az első félidőnél is nagyobb küzdelmet és magasabb színvonalat hozott a második: mindkét csapat keményen és taktikusan védekezett, szinte kizárólag gyors akciók végén születtek gólok. A Kielnél hiányzott a jó kapusteljesítmény, így a különbség nem csökkent. A vendégek nyitott védekezésre váltottak és két gólt lefaragtak a hátrányukból, ezért Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért. Mikler Roland a hajrában egyre jobban védett, erre alapozva csapata magabiztosan győzött. A tavalyi BL-győztes Kiel csak egyszer, 1–0-nál vezetett a mérkőzésen.

A meccs legjobbjának Bánhidi Bencét választották, aki a szegediek első és utolsó gólját szerezte, összesen hatszor talált be, ezzel a mezőny legeredményesebb játékosa lett. Borut Mackovsek öt góllal zárt, ahogyan a túloldalon Harald Reinkind és Niclas Ekberg is. Mikler 11 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat 12. egymás elleni BL-meccsén hét kieli siker és egy döntetlen mellett negyedszer győzött a Szeged.

A januári magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság miatt szünet következik a BL csoportkörében, a következő fordulóra február közepén kerül sor. A Telekom Veszprém hat győzelemmel és négy vereséggel, a Szeged hat sikerrel, két döntetlennel és két vereséggel vonul a téli szünetre csoportja harmadik helyén.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör, 10. forduló, A csoport:
Pick Szeged–THW Kiel (német) 30–26 (19–13)
lövések/gólok: 48/30, illetve 44/26
gólok hétméteresből: 5/4, illetve 2/1
kiállítások: 6, illetve 6 perc

Korábban:
Flensburg-Handewitt (német)–Telekom Veszprém 30–27 (16–12)

Az A csoport állása:
1. Montpellier HB (francia) 16 pont, 2. Aalborg HB (dán) 14 (324-297), 3. Pick Szeged 14 (304-287), 4. THW Kiel 13, 5. Elverum HB (norvég) 8, 6. PPD Zagreb (horvát) 6, 7. Vardar Szkopje (északmacedón) 5, 8. Meskov Breszt (fehérorosz) 4

A B csoport állása:
1. Lomza Vive Kielce (lengyel) 14 pont, 2. Paris Saint-Germain (francia) 12 (331-295), 3. Telekom Veszprém 12 (316-288), 4. Barcelona (spanyol) 12 (311-287), 5. Flensburg-Handewitt 9, 6. Motor Zaporozzsje (ukrán) 8, 7. FC Porto (portugál) 7, 8. Dinamo Bucuresti (román) 6

(Borítókép:  A szegedi Bombac Dean, valamint Hendrik Pekeler (b) és Steffen Weinhold, a német csapat játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában játszott Pick Szeged - THW Kiel mérkőzésen a szegedi Pick Arénában 2021. december 9-én.  Fotó:  Ujvári Sándor / MTI)