Zsófia
17 °C
21 °C

Cseh László utolsó úszása következik, Telegdy Ádám is döntőzik

000 9GZ44Q
2021.07.29. 19:49
A szokásoknak megfelelően összeszedtük a tokiói olimpia holnapi magyar érdekeltségű programját, a hetedik napon többek között Cseh Lászlónak, Telegdy Ádámnak és a női pólóválogatottnak is szurkolhatunk.

Úszásban a délelőtti programban rendezik a számunkra legfontosabb futamot: 

a 200 vegyes döntőjében élete utolsó úszásán csodálhatjuk a medencében Cseh Lászlót, aki az olimpiát követően befejezi fantasztikus pályafutását.

A 35 éves klasszis magyar idő szerint 4.16-kor kezd majd, előtte pedig Telegdy Ádámnak is drukkolhatunk a 200 hát fináléjában.

Milák Kristóf és Szabó Szebasztián a férfi 100 pillangó elődöntőjében lesz érdekelt, de Burián Kata, Lobanovszkij Maxim, Gyurta Gergely, Kalmár Ákos és a férfi 4×100 méteres vegyes váltó is érdekelt lesz majd.

Atlétikában Bartha-Kéri Bianka a női 800 méter, Koroknai Máté a férfi 400 méter gát előfutamában mutatkozik majd be, Pétervári-Molnár Bendegúz pedig férfi egypárevezésben B-döntőzik.

Major Veronika ezúttal a női sportpisztoly egyéni versenyében lesz érdekelt, vitorlázóink közül pedig Vadnai Benjámin a férfi, Érdi Mária a női laserben vesz részt a 9. és 10. előfutamban.

Az előző meccsén az Egyesült Államok ellen hatalmas bravúrgyőzelmet arató női pólóválogatott harmadik találkozóját játssza majd, Bíró Attila csapatának ezúttal a házigazda Japán lesz az ellenfele.

Magyar érdekeltségű események a tokiói olimpia 7. napján, július 30-án:

Atlétika

2.41: Bartha-Kéri Bianka (női 800 m) – előfutam
4.25: Koroknai Máté (férfi 400m gát) – előfutam

Evezés

2.15: Pétervári-Molnár Bendegúz (férfi egypár) – B-döntő

Sportlövészet

2.00, 7.00: Major Veronika (női sportpisztoly) – alapverseny, döntő

Úszás

3.30: Milák Kristóf, Szabó Szebasztián (férfi 100 pillangó) – elődöntő
3.50: Telegdy Ádám (férfi 200 m hát) – döntő
4.16: Cseh László (férfi 200 m vegyes) – döntő
4.35: Burián Katalin, (női 200 m hát) – elődöntő
12.20: Lobanovszkij Maxim (férfi 50 gyors) – előfutam
13.06: Gyurta Gergely, Kalmár Ákos (férfi 1500 m gyors) – előfutam
14.10: magyar váltó (férfi 4x100 m vegyes váltó)

Vitorlázás

7.35: Vadnai Benjamin (férfi laser) – 9-10. futam
5.05: Érdi Mária (női laser) – 9-10. futam

Vízilabda

11.20: magyar női válogatott (Japán–Magyarország) – csoportmeccs 

(Borítókép: Kisbenedek Attila / AFP)