Nyertek női pólósaink, Cseh László elbúcsúzott – ez volt az olimpia 7. napja

A tokiói olimpia hetedik napja percről percre

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Koroknai Máté 49.80-nal ért célba 400 méter gáton, ezzel a saját előfutamában a 6. helyen zárt, és nem jutott tovább a következő körbe.

Download3

Fotó:MTI

• Remekül kezdett a 200 vegyes döntőjében Cseh László, aki másodikként fordult az első 50 után, sőt, 100 után is.

A mellúszás után már a hetedik helyre esett vissza az utolsó versenyén szereplő Cseh, aki végül 1:57,68-as idővel a hetedik helyen végzett. Véget ért egy csodás pályafutás, ezzel a döntővel búcsúzott a magyar úszósport kiemelkedő alakja.

• A futó a 400 méter gát előfutamára készülődik.

• Cseh László profi pályafutása perceken belül véget ér, a 35 éves kétszeres világbajnok, négyszeres olimpiai ezüst-, kétszeres bronzérmes 4.16-tól versenyez utoljára. Hamarosan kezdődik a férfi 200 vegyes döntője!

• Az ausztrál Emma McKeon nyerte meg a női 100 méteres gyorsúszás döntőjét, 51.96-os ideje új olimpiai csúcs. A második a hongkongi Siobhan Haughey lett, a dobogó legalsó fokára a szintén ausztrál Cate Campbell állhat fel.

Az olimpiai bajnok Sarah Sjöström az ötödik helyen végzett.

• A férfi kézilabda-torna pénteki játéknapjának első mérkőzésén egy igazi dél-amerikai rangadót rendeztek Argentína és Brazília között. A brazilok magabiztosan kezdték a mérkőzést, a félidőben hét góllal vezettek, sőt az összecsapás egyik pontján már 12 találat is volt a felek között. Ennek ellenére szoros lett a vége, a brazilok könnyelműen játszottak és majdnem elszórakozták tetemes előnyüket, a vége 25–23 Brazília javára.

• A férfi 200 méteres hátúszás döntőjében az ötödik helyen végzett Telegdy Ádám. A számot az orosz Jevgenyij Rilov nyerte meg új olimpiai csúccsal, a második helyen az amerikai Ryan Murphy végzett, a harmadik a brit Luke Greenbank lett.

• A magyar futó 2:02.82-vel ért be a célba 800 méteren, amellyel 6. lett az előfutamában, így nem kvalifikálta magát a következő körbe.

• A dél-afrikai Tatjana Schoenmaker nyerte meg a női 200 méteres mellúszás döntőjét. A 24 éves úszó világrekordot döntött, 2:18.95 az új világcsúcs. A második helyen az amerikai Lilly King végzett, a harmadik honfitársa, Annie Lazor lett.

Schoenmaker a dán Rikke Moller Pedersen 2013-as 2:19.11-es rekordját adta át a múltnak.

• A 100 pillangó toronymagas esélyese, Caeleb Dressel simán megnyerte futamát, Milák Kristóf percekkel ezelőtti olimpiai csúcsa pedig már a múlté.

Az amerikai 49.71-gyel állította fel az új rekordot.

Dressel a legjobb idővel döntős, Miláké a második legjobb idő. Szabó Szebasztián hetedik lett a futamában, ő lemarad a szombati fináléról.

• A futónő a 800 méter előfutamában áll rajthoz 3.41-kor.

• A 200 pillangó olimpiai bajnoka – aki a második legjobb idővel jutott be a középdöntőbe – a négyes pályán megnyerte saját futamát 100 pillangón.

A 21 éves magyar úszó 50.31-es idővel olimpiai rekordot döntött!

• A 100 méteres pillangóúszással kezdődik a napi úszóprogram. Milák Kristóf 3.30-kor, Szabó Szebasztián öt perccel később ugrik medencébe. A tét: a döntő!

• A férfiak egypár evezés A-döntőjében a görög Sztefanosz Duszkosz végzett az élen, megszerezve ezzel hazájának az első aranyérmet az idei ötkarikás játékokon. A görög evezős olimpiai rekordnak számító, 6:40.45 alatt ért a célba.

A hölgyeknél egypár evezésben új-zélandi aranyérem született, Emma Twigg nyerte a női A-döntőt, méghozzá egyértelmű fölénnyel, a második orosz Hanna Prakatsen több mint három másodperccel volt lemaradva a futamgyőztestől.

• Negyedik helyen ért célba Pétervári-Molnár Bendegúz a férfi egypár evezés B-döntőjében, ezzel összesítésben a 10.helyen végzett az olimpián. A 28 éves evezős a tegnapi elődöntőben ötödikként evezett be a célba, így a B-döntőben állhatott rajthoz, ami a 7-12. helyekről döntött.

Pétervári-Molnár az első 500 méter után még harmadikként evezett a mezőnyben, aztán tempója visszaesett és a további mérőpontokon már az ötödik helyen állt, végül negyedikként ért a célba, a 2000 méteres távot 6:50.45 alatt teljesítve.

• Sportlövészetben a nőkön van a sor, a 25 méteres sportpisztoly alapversenyében ott van Major Veronika is, aki 10 méteres légpisztolyban lemaradt a döntőről.

• Az atlétika is bemutatkozik a tokiói olimpián, 2 órától kezdődnek a női 100 méteres síkfutás előfutamai.

Két magyarért is szoríthatunk hajnalban: Bartha-Kéri Bianka 800 méteren 3.41-kor, Koroknai Máté pedig 400 méter gáton 4.25-kor fut az előfutamban.