Eufrozina, Kende
9 °C
25 °C

A csoportgyőzelemért játszik a férfi pólóválogatott, bemutatkoznak a kajakosok

HUN
2021.08.01. 19:16
A tokiói olimpia 10. napja sem lesz mozgalom- és izgalommentes magyar szempontból: utolsó csoportmeccsét játssza a női kézilabda- és a férfi vízilabda-válogatott, kajak-kenusaink is megkezdik a küzdelmeket, ahogyan két birkózónk is szőnyegre lép.

A magyar férfi pólóválogatott a listavezető Olaszországgal játssza utolsó csoportmeccsét, magyar idő szerint hajnal 3.00-kor. Női kézicsapatunktól újabb bravúrgyőzelemre lenne szükség a negyeddöntőbe jutáshoz, Elek Gábor együttese a már csoportelső Svédországgal találkozik 9.30-tól.

Kajak-kenusaink közül is többen bemutatkoznak az olimpián, indulnak ugyanis az előfutamok. Ezekben Lucz Dóra, Kárász Anna, Kopasz Bálint és Varga Ádám lesz érdekelt, illetve az Adolf Balázs, Fejes Dániel kenu kettes 1000, valamint a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra és a Csipes Tamara, Medveczky Erika kajak kettes, 500 méteren.

A kalapácsvető Halász Bence a selejtezőben dob majd, a birkózó Lőrincz Tamás (77 kg) és Szőke Alex (97 kg) pedig a nyolcaddöntőben kezdi meg szereplését kötöttfogásban.

A Péni István, Pekler Zalán összeállítású magyar csapat is fegyvert ragad, sportlövőink a kisöbű szabadpuska selejtezőivel kezdenek, de remélhetőleg a döntőben is érdekeltek lesznek majd.

A magyar érdekeltségű programok az olimpia 10. napján:

Atlétika

02:00: Halász Bence (férfi kalapácsvetés) – selejtező

Birkózás

4.30: Lőrincz Tamás (férfi kötöttfogás 77 kg) – nyolcaddöntők, negyeddöntők, elődöntők
4.30: Szőke Alex (férfi kötöttfogás 97 kg) – nyolcaddöntők, negyeddöntők, elődöntők

Kajak-kenu

2.37: Lucz Dóra (női K–1 200 m) – előfutam
2.44: Kárász Anna (női K–1 200 m) – előfutam
3.05: Adolf Balázs, Fejes Dániel (férfi C–2 1000 m) – előfutam
3.29: Kopasz Bálint (férfi K–1 1000 m) – előfutam
3.53: Varga Ádám (férfi K–1 1000 m) – előfutam
4.08: Kozák Danuta, Bodonyi Dóra (női K–2 500 m) – előfutam
4.22: Csipes Tamara, Medveczky Erika (női K–2 500 m) – előfutam

Kézilabda

9.15: magyar női válogatott (Magyarország–Svédország) – csoportmeccs

Sportlövészet

4.30: Péni István, Pekler Zalán (férfi kisöbű szabadpuska) – selejtező, döntő

Vízilabda

3.00: magyar férfi válogatott (Magyarország–Olaszország) – csoportmeccs

(Borítókép: Kovács Tamás / MTI)