Két arany és öt érem a tokiói olimpia keddi termése

A tokiói olimpia tizenegyedik napja – percről percre

Vége
D  AS20210803018

A legfontosabbak

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A magyar birkózónő a női 62 kilogrammosok nyolcaddöntőjében szenvedett vereséget a román Incze Krisztától. Sastin sorsa így legyőzője kezében van, amennyiben Incze bejut a döntőbe, Sastin vigaszágon folytathatja a küzdelmeket, ellenben véget ért számára az olimpia.

• Az amerikai Reese Brittney vezet távolugrásban három próbálkozás után. A sportoló eddigi legjobb ugrása 6.97 méter volt.

A hat körös döntő második helyén a nigériai Ese Brume, a harmadik helyén a német Malaika Mihambo áll.

• Magabiztos győzelemmel teljesítette a nyolcaddöntőt Lőrincz Viktor a férfi kötöttfogású 87 kilogrammos kategóriában. A magyar birkózó a kirgiz Atabek Azisbekovot gyűrte le 6:1-re és folytathatja a menetelést a negyeddöntőben.

• A szám esélyese, a címvédő Lisa Carrington nyert K–1 200 méteren. A 32 éves új-zélandi sportoló London és Rio után Tokióban is nyerni tudott. A második helyen a spanyol Teresa Portela végzett, a dán Emma Jörgensen lett a harmadik.

Lucz Dóra a hatodik lett.

A B-döntőben Kárász Anna a hetedik helyen ért célba.

• Luka Doncic vezérletével (20 pont, 8 lepattanó, 11 assziszt) a szlovén kosárlabda-válogatott simán legyőzte Németországot a legjobb nyolc között, és 94–70-es sikerével bejutott az olimpia elődöntőjében.

Szlovénia az Olaszország–Franciaország mérkőzés győztesével találkozik a legjobb négy között.

• Hamarosan kezdődnek az A-döntők:

• 4. 37: női K–1 200 méter – Lucz Dóra
    • 5.21: férfi K–1 1000 méter – Kopasz Bálint, Varga Ádám
    • 5.46: női K–2 500 méter – Kozák Danuta, Bodonyi Dóra és Csipes Tamara, Medveczky Erike
  • Szlovénia magabiztosan vezet Németország ellen a férfi kosárlabda negyeddöntőjének negyedik negyedében.

A szlovénok legjobbja természetesen Luka Doncic, aki a mérkőzés hajrájában 17 pontnál, 8 lepattanónál és 10 asszisztnál jár, vagyis mindössze két pattanóra van szüksége ahhoz, hogy begyűjtse első tripla dupláját az olimpián.

• Bronzéremért birkózhat Szőke Alex, miután a férfiak 97 kilogrammos kategóriájának vigaszágán 5:1 arányban legyőzte Giorgi Melija grúz riválisát. Legrosszabb esetben is az ötödik hely már biztos a magyar birkózónak, de az éremre is megmaradt az esélye.

Szőke a bronzéremért a helyi idő szerinti esti programban, lengyel birkózó ellen fog szőnyegre lépni.

• Magabiztos játékkal győzte le Franciaország Bahrein legjobbjait a férfi kézilabdatorna első negyeddöntőjén. A mérkőzés félidejében már hét góllal vezettek a franciák, a végére 14 találat lett a differencia, a végeredmény 42–28. A francia válogatottban a Veszprém játékosa, Kentin Mahé volt a legeredményesebb kilenc góljával. A franciák a Németország–Egyiptom párharc győztesével találkoznak az elődöntőben.

• A szlovén férfi kosárlabda-válogatott 44–37-re vezet Németország ellen a szünetben.

A csapat legeredményesebb játékosa Zoran Dragic 12 pontjával, míg Luka Doncic két negyed után 6 pontnál, 2 lepattanónál és 6 asszisztnál jár.

Szlovénia először szerepel az olimpián, vagyis bármit csinál, a legjobb szereplését produkálja a válogatott.

A mérkőzés győztese az Olaszország–Franciaország párharc nyertesével csap össze a legjobb négy között.

• Lisa Carrington és Caitlin Regal is döntős, miután az új-zélandi hajó megnyerte a második előfutamot. Az egyik ausztrál, a fehérorosz és a lengyel egység jutott még tovább ebből a futamból.

• A Kozák Danuta, Bodonyi Dóra kettős megnyerte az első elődöntőt női K–2 500 méteren. A futamon fél perccel lemaradva másodikként a Csipes Tamara, Medveczky Erika duó ért be a célba, így mindkét magyar hajó ott lesz az 5.46-kor kezdődő fináléban.

• A magyar gerelyhajító a harmadik körben sem tudott javítani, így 57.39-cel a 12. helyen zárt a selejtezőben.

Tekintve, hogy a másik selejtezőcsoport 15 sportolójából elég egynek nagyobbat hajítania, Szilágyi Réka alighanem búcsút int az olimpiának.

• Kopasz Bálint után Varga Ádám is bejutott a döntőbe K–1 1000 méteren. A magyar versenyző második lett a futamában, így érte is szurkolhatunk 5.21-kor.

• 21–14-re vezet Franciaország Bahrein ellen a férfi kézilabdatorna negyeddöntőinek nyitányán. A franciáknál Dika Mem már öt gólnál jár, a bahreinieknél Husain Al-Sayyad úgyszintén öt találattal igyekszik versenyben tartani csapatát.

• A világbajnok kajakos megnyerte az első elődöntőt, 250 méternél már egy hajóhosszal meglépett a mezőnytől, féltávnál már két és fél másodperccel vezetett. A táv második felében kissé kiengedett, de a győzelmét így sem veszélyeztette semmi.

Finálé 5.21-kor!

• A férfi kosárlabda negyeddöntőjében Szlovénia Németországgal csap össze.

Természetesen minden szem Luka Doncicra mered, aki eddig 16 mérkőzésen lépett pályára a szlovén válogatottban, és vesztesen még egyszer sem hagyta el a pályát.

• Szilágyi Réka a gerelyhajítás selejtezőjének második körében 57.22 métert teljesített, amellyel nem sikerült előrébb lépnie. A harmadik, utolsó kör előtt a 11. helyen áll.

• Lucz Dóra megnyerte a második előfutamot női K–2 200 méteren, így bejutott a fináléba. A középdöntő másik magyar versenyzője, Kárász Anna a nyolcadik lett, így nem jutott tovább, ő a B-döntőben lesz érdekelt.

• Szilágyi Réka gerelye 57.39 méterre szállt a selejtező első körében.

A sportolóknak három kört kell teljesíteniük, a továbbjutáshoz 63 méterre kell hajítani a szert, vagy a legjobb 12 közé kell bekerülni.

A 25 éves szolnoki egy kör után a 7. helyen áll.

• Nincs meglepetés, a második helyen Emma Jörgensen ért célba, döntős még a lengyel Marta Walczykiewicz és a spanyol Teresa Portela.

• Sok magyar várta már a pillanatot, kajakosaink már a vízen, jönnek az elődöntők!

Elsőként K–1 200 méteren rendezik meg a középdöntőt, a második futamban lesz érdekelt Lucz Dóra és Kárász Anna is.

• Elkezdődött az egyenes kieséses szakasz a férfi kézilabdatornán, az első negyeddöntőben Franciaország találkozik Bahreinnel. A mérkőzés favoritja a francia csapat, Bahrein a csoportkörben az öt találkozójából mindössze egyet nyert, de a csoporton belüli körbeverésnek köszönhetően kvalifikálta magát a negyeddöntőbe.

• A 25 éves gerelyhajítóért 2.20-tól szoríthatunk a selejtezőben.

• Ma debütál az olimpián az egyik új sportág, a sportmászás. Magyar idő szerint délelőtt 10 órától rendezik meg a férfi összetett selejtezőjét.

• A magyar futó a 12. helyen ért célba az 1500 méter 1. fordulójában, így még reménykedhet a továbbjutásban, de még két futam hátravan, vagyis csekély az esélye.

• A 25 éves futó az 1500 méter 1. fordulójában készül felvenni a versenyt a vetélytársakkal.

• Strandröplabdában Németország–Egyesült Államok mérkőzéssel, röplabdában pedig Kanada–Orosz csapat mérkőzéssel kezdődik a keddi program 2 órakor Tokióban, ám ami ennél is fontosabb számunkra, hogy az atlétikai versenyek is folytatódnak 2-től, mégpedig három magyar sportolóval.

Szögi István az 1500 méter 1. fordulójában fut 2.05-től, Szilágyi Rékáért 2.20-tól szoríthatunk a gerelyhajítás selejtezőjében, míg Szűcs Valdó a 110 méter gát előfutamában áll rajthoz 12.10-kor.

Birkózás

4.00: férfi kötöttfogás 97 kg, vigaszág – Szőke Alex–Giorgi Melija (grúz)

5.00: férfi kötöttfogás 67 kg – Korpási Bálint, férfi kötöttfogás 87 kg – Lőrincz Viktor, női 62 kg – Sastin Marianna – nyolcaddöntő (utána negyeddöntő, elődöntő)

12.30: férfi kötöttfogás 77 kg, döntő: Lőrincz Tamás–Akzsol Mahmudov (kirgiz)