Tekla
5 °C
19 °C

Döntőért ugranak vízbe férfi pólósaink – íme a pénteki program

GettyImages-1331599041
2021.08.05. 19:08

Remekül indult az olimpia 13. napja a magyarok számára, Rasovszky Kristóf ugyanis kezdésnek ezüstérmet szerzett 10 kilométeres nyílt vízi úszásban.

A kiváló folytatás sem maradt el, két újabb éremmel gazdagodtunk kajak-kenuban, Tótka Sándor olimpiai bajnok lett férfi K–1 200 méteren, míg Csipes Tamara a második helyen végzett női K–1 500 méteren, mellettük pedig Csizmadia Kolos (K–1 200 méter), Kozák Danuta (K–1 500 méter), valamint a Nádas Bence, Kopasz Bálint kettős (K–2 1000 méter) is negyedikként ért célba.

A hétpróbázó Krizsán Xénia 13. helyen végzett, a női vízilabda-válogatott pedig sajnos vereséget szenvedett Spanyolországtól (6–8) az elődöntőben, így szombaton a bronzéremért játszhat az orosz csapat ellen.

Pénteken viszont már a férfi pólósokon a sor, akik a görögökkel csapnak össze 8.30-kor a döntőbe jutásért,

és lesz miért visszavágni, ugyanis a csoportkör első mérkőzésén egygólos vereséget szenvedtünk (9–10) elődöntős ellenfelünktől.

Kajakozóink is vízre szállnak ismét, a női kettesünk (Balla Virág, Takács Kincső) és négyesünk (Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra), valamint a férfi négyesünk (Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor) is lapátot ragad 500 méteren, míg Fejes Dániel és Adolf Balázs az 1000 méter előfutamára készül.

Hárspataki Gábor személyében bemutatkozik az első magyar olimpikon karatéban, birkózásban Muszukajev Iszmailért, ritmikus gimnasztikában pedig Pigniczki Fanniért szoríthatunk, de női 20 kilométeres és férfi 50 kilométeres gyaloglás is lesz, méghozzá négy magyar résztvevővel: Kovács Barbarával, Madarász Viktóriával, Helebrandt Mátéval és Venyercsán Bencével.

Női öttusában pénteken osztanak érmet, Kovács Saroltára és Gulyás Michelle-re úszás, vívás, lovaglás és kombinált futás-lövészet vár.

Ilku Miklós és Palotai Barnabás remélhetőleg újabb magyar sikerekről tudósít az Indexnek a helyszínről.

Kövessék nálunk a tokiói programokat, és szurkoljanak együtt velünk a magyarokért!

A magyarok pénteki programja
Atlétika
22.30 (csütörtök): Helebrandt Máté, Venyercsán Bence – férfi 50 km-es gyaloglás
9.30: Kovács Barbara, Madarász Viktória – női 20 km-es gyaloglás

Birkózás
4.30 után: Muszukajev Iszmail–Agustín Alejandro Destribats (argentin) – férfi szabadfogás, 65 kg

Kajak-kenu
2.37: Magyarország – női C–2 500 m, előfutam (Balla Virág, Takács Kincső)
2.44: Fejes Dániel – férfi C–1 1000 m, előfutam
3.00: Adolf Balázs – férfi C–1 1000 m, előfutam
3.30: Magyarország – női K–4 500 m, előfutam (Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra)
3.51: Magyarország – férfi K–4 500 m, előfutam (Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor)

Karate
10.00: Hárspataki Gábor – férfi 75 kg, A csoport, csoportbeli ellenfelek: Abdalla Abdelaziz (egyiptomi), Thomas Scott (amerikai), Sztanyiszlav Horuna (ukrán), Nisimura Ken (japán)

Öttusa
7.54: Kovács Sarolta – úszás
8.00: Gulyás Michelle – úszás
8.45: Gulyás Michelle, Kovács Sarolta – bónusz vívás
10.15: Gulyás Michelle, Kovács Sarolta – lovaglás
12.30: Gulyás Michelle, Kovács Sarolta – kombinált szám

Ritmikus gimnasztika
3.20: Pigniczki Fanni – egyéni összetett, selejtező

Vízilabda
8.30: Magyarország–Görögország – férfi, elődöntő

(Borítókép: Zalánki Gergő, a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornájának negyedik fordulójában játszott Magyarország–Egyesült Államok-mérkőzésen a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. július 31-én. Fotó: Marcel ter Bals / BSR Agency / Getty Images)