Megverték a Bolt-utódot, Izrael berúgta az ajtót

2022-07-16T022546Z 1395069273 HP1EI7G06QVLH RTRMADP 3 ATHLETICS-
2022.08.05. 16:04
Mindenki arra számított, hogy az (az Index által is) Usain Bolt-utódnak kikiáltott botswanai csodatini, Letsile Tebogo a 100 méter után a 200-at is megnyeri Caliban, az U20-as atlétikai világbajnokságon, aztán tessék… Felbukkant egy 18 éves izraeli srác, és epikus csatában legyőzte a korosztályos világbajnoki csúcs gazdáját. Jegyezzük meg Blesszing Akavaszi Afrifah nevét!

Azok után, hogy 9,91 másodperccel U20-as világcsúcsot futott és győzött 100 méteren Caliban, a korosztály világbajnokságán, azt vártuk a botswanai Letsile Tebogótól, hogy 200-on duplázik. Az elődöntőig nem is volt baj, onnan a legjobb idővel, 19,99 másodperces U20-as világbajnoki csúccsal masírozott a döntőbe, ahol a 4-es pályát kapta, mellette pedig, az 5-ösön a ghánai születésű honosított izraeli sprinter, Blesszing Akavaszi Afrifah futott.

Az elődöntőben Afrifah 20,17-et teljesített, tehát nem ő volt az esélyes. Azonban fej fej mellett haladtak, a célegyenes bejáratánál pár centivel Tebogo látszott előrébb, de a célba érkezés Afrifahnak sikerült jobban, és 19,96 másodperces világbajnoki csúccsal győzött. Tebogo ideje századra ugyanannyi volt, csak az ezredek döntöttek Afrifah javára, ő egészen pontosan 19,954 percet futott, a botswanai 19,960-at. Hat ezredmásodperc volt a különbség!

Ez volt az első eset a történelemben, hogy egy versenyben két, húszévesnél fiatalabb futó húsz másodpercen belül teljesítette a 200 métert. Egyszersmind Izrael bejelentkezett, 2021 előtt sohasem nyert az ország aranyérmet az U20-as atlétikai vb-n, most pedig már kettőt is, mivel tavaly Nairobiban Jonatán Kapitolnik nyerte a magasugrást, most meg itt van Afrifah.

(Borítókép: Letsile Tebogo 2022. július 15-én. Fotó: Lucy Nicholson / Reuters)