Fetter Erik parádés teljesítménnyel második lett a dél-bohémiai kerékpárversenyen

2022.09.11. 19:19
Fetter Erik második helyen zárt a dél-bohémiai országúti kerékpáros körversenyen, úgy, hogy az U23-as kategóriában – amelyben a hónap végi ausztráliai világbajnokságon is indul majd – a négynapos viadal legjobbja lett.

A procyclingstats szakportál adatai alapján az EOLO-Kometa 22 esztendős magyar időfutambajnoka a négyetapos viadalon 27 másodperccel maradt el összetettben az élen záró dán Rasmus Wallintól, és megnyerte a fiatalok kategóriáját – írta az MTI.

Fetter az első nap megszerezte a legjobb 23 év alattinak járó fehér trikót, így azt a 2. etapon viselhette. Ezt utána pár másodperc híján ugyan elvesztette, de az utolsó szakaszon fordított, és visszaszerezte, így az összetett második helye mellett korosztálya legjobbjaként fejezte be a dél-bohémiai versenyt.

A magyar kerékpáros az U23-as mezőnyversenyben indul majd a hónap végén az ausztráliai világbajnokságon.