Nincs magyar a továbbjutók között 100 méter háton

D  YT20220619003
2022.06.19. 10:53 Módosítva: 2022.06.19. 14:15
Nem jutottak tovább a magyarok 100 méter háton a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság vasárnapi előfutamaiból.

Elsőnek Burián Katalin ugrott medencébe, aki egyéni legjobbjától (1:00:01) nem sokkal elmaradva, 1:01.26 perccel ért be a célba, ezzel a 19. helyet megszerezve – írja az MTI.

Burián – aki 2019-ben, Kvangdzsuban a 23. helyet szerezte meg ebben a számban – a futam után elmondta, első úszásnak ez nem volt rossz, különösen úgy, hogy ő a 200 méterre készül. Hozzátette, egy kicsit azért megilletődött, amikor szombaton megpillantotta a nézősereget, mert nagyon régen versenyzett már ennyi szurkoló előtt, mindezt hazai környezetben.

A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes úszó megjegyezte, hogy testvére, Burián Gergely részvétele külön motivációt jelentett számára. Érmet remél a magyar férfi vízilabda-válogatott balkezesétől.

Buriánt Kovács Benedek Bendegúz követte a férfiak hasonló számában, a világbajnoki újonc ugyancsak megközelítette egyéni legjobbját (54.12), azonban 54.47 másodperces idejével ő is a 19. helyen zárt.

A futam után Kovács arról beszélt, hogy egy kicsit csalódott, mert nagyon szeretett volna középdöntőt úszni, de fantasztikus érzés volt számára a Duna Arénában vízbe ugrani.

Az Indexen kiemelt figyelemmel követjük a hazai vizes világbajnokságot, mellékletünkben minden fontos információt megtalál az eseményt illetően!

(Borítókép: Burián Katalin (k), a 100 méteres női hátúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a budapesti Duna Arénában 2022. június 19-én. Fotó: Illyés Tibor / MTI)